60 current deals from the Buy-Low Foods flyer this week. Prices are sourced directly from the flyer and updated weekly.
| Category | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Snack Packs | $0.67 | Western Family Snack Packs | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cucumbers | $0.97 | Long English Cucumbers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Navel Oranges | $0.97 | $0.97/lb | Navel Oranges | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Mac & Cheese | $0.97 | $0.49/100 g | Western Family Mac & Cheese | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Canned Corn | $1.00 | Unico Corn | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pasta | $1.00 | Western Family Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Canned Beans | $1.37 | $0.25/100 ml | Western Family Canned Beans | 540 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Mixed Vegetables | $1.47 | $0.43/100 ml | Green Giant Vegetables | 341 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Trail Mix | $1.47 | Trophy Trail Mix | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Nut Mix | $1.67 | $1.67/100 g | Royal Nut Mix | 100 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Turkey | $1.97 | $1.97/lb | Grade A Turkey | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Seedless Grapes | $1.97 | $1.97/lb | Green Seedless Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Green Peppers | $1.97 | $1.97/lb | Green Peppers | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cranberry Sauce | $1.97 | Western Family Cranberry Sauce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Rice Cakes | $2.27 | Quaker Crispy Minis | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Smoked Ham | $2.47 | $2.47/lb | Sugardale Smoked Ham | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Tuna Steak | $2.47 | $2.47/100 g | AO Tuna Steak | 100 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Ready to Eat Rice | $2.47 | $1.03/100 g | Ben's Original Ready To Eat Rice | 240 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Frozen Waffles | $2.47 | Western Family Waffles | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Family Size Salad | $2.47 | Western Family Family Size Salad | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pound Cake | $2.97 | Pound Cake | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Canned Chili | $2.97 | Stagg Chili | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cookies | $2.97 | Christie Cookies | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Dog Food | $2.97 | Turkey Fest Dog Food | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Frozen Vegetables | $3.27 | $0.36/100 g | Western Family Frozen Vegetables | 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Plant-Based Milk | $3.47 | $0.18/100 ml | Silk | 1.89 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Crackers | $3.47 | $1.74/100 g | Ritz Crackers | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Flour | $3.47 | $0.07/100 g | Western Family Flour | 5 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Juice Blend | $3.47 | Oasis Juice Blend | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Tomato Cocktail | $3.47 | Clamato | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soft Drink | $3.47 | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Potato Chips | $3.47 | Lay's | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Carrots | $3.77 | $3.77/lb | Western Family Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Hot Sauce | $3.77 | Frank's Red Hot | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Processed Meat | $3.77 | SPAM Meat | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chicken Thighs | $3.97 | $3.97/lb | Chicken Thighs | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Ambrosia Apples | $3.97 | $3.97/lb | Ambrosia Apples | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Frozen Fruit | $3.97 | $0.66/100 g | Western Family Frozen Fruit | 600 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Pie Filling | $3.97 | E.D. Smith Pie Filling | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Flour | $3.97 | Rogers Flour | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chocolate Chips | $3.97 | Hershey's Chips | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Oats | $3.97 | Quaker Oats | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Spaghetti Sauce | $3.97 | Classico Spaghetti Sauce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Tortilla Chips | $3.97 | $1.59/100 g | Tostitos Tortilla Chips | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Tortilla Chips | $3.97 | Doritos | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Macaroni Salad | $3.97 | $0.58/100 g | Western Family Macaroni Salad | 680 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Fried Rice | $3.97 | $0.58/100 g | Western Family Fried Rice | 680 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Bacon | $3.99 | $1.76/100 g | Western Family Bacon | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Yellow Potatoes | $4.00 | $0.80/lb | Yellow Potatoes | 5 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Bacon | $4.97 | $1.33/100 g | Stampe's Premium Bacon | 375 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Granola Bars | $4.97 | Western Family Granola Bars | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Tomatoes | $4.97 | $4.97/lb | Tomatoes on the Vine | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cookies | $4.97 | Cookies | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cereal | $4.97 | General Mills Cereal | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cheese | $4.97 | Black Diamond Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Granola | $5.97 | Western Family Granola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cream Cheese | $5.99 | $2.64/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Ice Cream | $5.99 | Western Family Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Bathroom Tissue | $6.47 | Purex Bathroom Tissue | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Salami | $6.97 | $3.49/100 g | Mastro Salami | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |