51 current deals from the Farm Boy flyer this week. Prices are sourced directly from the flyer and updated weekly.
| Category | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tomatoes |
$1.99 $4.39 -55% |
Wine-Ripened Tomatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Apples |
$2.99 $3.99 -25% |
$0.75/unit | Sliced Apples | 4 pieces | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| English Muffins |
$1.99 $2.49 -20% |
English Muffins | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Crisps | $6.99 | $2.80/100 g | Apple Cinnamon Crisps | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Avocados | $0.75 | Avocados | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Carrots | $0.99 | $0.20/100 g | Carrots | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Avocados | $1.29 | Avocados | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Lettuce | $1.49 | Romaine Lettuce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Papaya | $1.49 | Papaya | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Turkey | $1.99 | Turkey | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Peppers | $1.99 | Sweet Peppers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Gravy | $2.49 | Turkey Gravy | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cranberry Sauce | $2.49 | Cranberry Sauce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Stuffing | $2.49 | Cranberry Apple Raisin Stuffing | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sweet Potato Mash | $2.49 | Sweet Potato Mash | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Breadsticks | $2.49 | Italian Breadsticks | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Turkey | $2.99 | Fresh Whole Turkey | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cranberries | $2.99 | $0.75/100 g | Cranberries | 400 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Red Leicester Cheese | $2.99 | Red Leicester Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Ham | $3.99 | Bunched Ontario Ham | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pork Tenderloin | $3.99 | Pork Tenderloin | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Plant-Based Milk | $3.99 | Plant-Based Beverages | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Mandarins | $3.99 | Suma Mandarins | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pies | $3.99 | Homestyle Pies | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pastry Puffs | $3.99 | Pastry Puffs | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Lactose Free Milk | $3.99 | Lactose Free Milk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Candy | $3.99 | Gummy Fruit Puffs | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pears | $4.99 | $0.25/100 ml | Bartlett or Bosc Pears | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Apples | $4.99 | $0.17/100 ml | McIntosh Apples | 3 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Peanut Butter | $4.99 | Natural Peanut Butter | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sirloin Tip Roast | $4.99 | Sirloin Tip Oven Roast | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cabbage Salad | $4.99 | $1.25/100 g | Fresh Cabbage Salad | 400 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cooked Sausages | $4.99 | Kielbassa Cooked Sausages | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Strudels | $4.99 | $1.25/100 g | Plant-Based Strudels | 400 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Apple Sauce | $4.99 | Apple Sauce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Fermented Garlic Flowers | $4.99 | Fermented Garlic Flowers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Energy Bars | $4.99 | Energy Bars | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Fresh Fruit | $4.99 | Fresh Fruit | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Vegan Yogurt | $4.99 | Vegan Yogurt | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Crisps | $4.99 | 6 Seed Crisps | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Perogies | $4.99 | Mini Chicken Perogies | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Brie Cheese | $5.49 | Creamy or Flavoured Brie | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sourdough Boule | $5.49 | Small Sourdough Boule | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Smoked Ham | $5.99 | Boneless Smoked Ontario Ham | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Smoked Ham | $5.99 | Honey Ham or Smoked Honey Maple Ham | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Multi-Seed Crackers | $5.99 | Multi-Seed Crackers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cheese Buns | $6.99 | Bramkiller Cheese Buns | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Smoothie Packs | $7.99 | Smoothie Packs | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Beef Steaks | $8.99 | Beef Steaks | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Ribeye Steaks | $11.99 | Ribeye Steaks | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sunflower Bouquets | $16.00 | Sunflower Bouquets | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |