6 flyer offers for Basmati Rice from stores in Alberta this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Chalo FreshCo
|
$3.99 | $0.20/100 g | Basmati Rice | 2 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Walmart
|
$6.24 | $1.25/lb | Basmati Rice | 5 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$8.99 | $0.45/100 g | Nida Basmati Rice | 2 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$8.99 | $0.45/100 g | Basmati Rice | 2 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$10.99 | Basmati Rice | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Basha Foods International
|
$12.99 | Basmati Rice | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |