60 current deals from the Jean Coutu Pharmacy flyer this week. Prices are sourced directly from the flyer and updated weekly.
| Category | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Toothbrush |
$9.99 $14.99 -33% |
Quips Toothbrush | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Laundry Detergent |
$9.99 $14.99 -33% |
$0.68/100 ml | Tide Liquid Laundry Detergent | 1.47 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Skincare Lotion |
$8.99 $12.99 -31% |
AVEENO | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cleansing Wipes |
$4.99 $6.99 -29% |
$0.17/unit | Cleansing Wipes | 30 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Pain Relief Cream |
$9.99 $13.99 -29% |
IcyHot | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Lash Sensational Mascara |
$14.99 $19.99 -25% |
MAYBELLINE LASH SENSATIONAL SKY TUBES | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Fabric Softener |
$9.99 $12.99 -23% |
$0.67/100 ml | Downy Fabric Softener | 1.5 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Zero Cola |
$1.99 $2.49 -20% |
$0.10/100 ml | Coca-Cola Zero 2L | 2 L | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Toothpaste |
$3.99 $4.99 -20% |
$2.66/100 ml | Colgate Toothpaste | 150 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Fast Pain Relief Gel |
$7.99 $9.99 -20% |
Flastorfast | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Compression Socks |
$10.39 $12.99 -20% |
$2.08/unit | Compression Socks | 5 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Soya Milk |
$2.50 $3.00 -17% |
$0.25/100 ml | Alpro Soya Milk 1L | 1 L | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cream Cheese |
$4.29 $4.99 -14% |
$1.72/100 g | Philadelphia Cream Cheese 250g | 250 g | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Chicken Nuggets |
$5.99 $6.99 -14% |
$1.20/100 g | Tyson Chicken Nuggets 500g | 500 g | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Corn Flakes |
$3.29 $3.79 -13% |
$0.66/100 g | Kellogg's Corn Flakes 500g | 500 g | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Tomato Ketchup |
$3.50 $4.00 -13% |
$0.47/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 750ml | 750 ml | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Sponge | $1.99 | Sponge | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Adhesive Bandages | $2.29 | BAND-AID | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chocolate | $2.99 | Maltesers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Lip Balm | $3.99 | Burt's Bees Lip Balm | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Scrubber | $3.99 | Scrub Daddy | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Decongestant Nasal Spray | $3.99 | Sinex | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Toothbrush | $3.99 | Oral-B | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Gum | $3.99 | Dentyne | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Skincare Product | $4.99 | Olay | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Body Wash | $4.99 | $1.41/100 ml | Dove Body Wash | 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cleaning Pads | $5.99 | Scotch-Brite | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soft Cream | $5.99 | $5.99/100 ml | Nivea Soft Cream | 100 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Feminine Hygiene Pads | $5.99 | Kotex | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Tortilla Chips | $6.99 | Doritos | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Supplement | $7.99 | Suright | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Candy Mix | $7.99 | Halloween Candy Mix | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Mouthwash | $7.99 | LISTERINE | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Corrector Filler Sculptor | $8.99 | NYX Corrector, Filler, Sculptor | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Ibuprofen Tablets | $8.99 | Advil | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Body Wash | $8.99 | $1.80/100 ml | Dove Body Wash | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Baby Shampoo | $9.00 | $4.50/100 ml | Mustela Baby Shampoo | 200 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Nail Polish | $9.99 | Sally Hansen | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Nutritional Drink | $9.99 | Boost | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Face Moisturizer | $9.99 | Garnier SkinActive Moisture Bomb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Lubricant Eye Drops | $9.99 | Refresh | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Baby Lotion | $9.99 | Aveeno Baby | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Toilet Paper | $9.99 | $0.83/unit | Scottex | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Gift Card | $10.00 | Jean Coutu Gift Card | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cold & Flu Liquid Medicine | $10.49 | NyQuil | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Dishwashing Liquid | $11.99 | Dawn | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pain Reliever | $11.99 | TYLENOL | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Diapers | $12.99 | Huggies Snug & Dry | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Latex-Free Condoms | $12.99 | Skyn | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Toilet Paper | $12.99 | Cottonelle | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Toy | $12.99 | Teddy Bear | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Nitrite Gloves | $12.99 | $0.13/unit | Nitrite Gloves | 100 pieces | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Laundry Detergent | $12.99 | Tide | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Baby Oil | $13.00 | $13.00/100 ml | Mustela Baby Oil | 100 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Shampoo | $13.49 | Pantene | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Hemorrhoidal Ointment | $14.99 | Anusol Plus | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Denture Cleanser | $14.99 | Polident | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Dishwasher Detergent | $14.99 | Cascade | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Diapers | $14.99 | Pampers | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cat Food | $15.99 | Kitekat | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |