Urban Fare Flyer Deals — Current Prices

Last updated: October 1, 2026

21 current deals from the Urban Fare flyer this week. Prices are sourced directly from the flyer and updated weekly.

Browse by category:
Hummus 1 Holiday Meal 1 Traditional Meal 1 Turkish Beans 1 Maple Ham 1 Sprouted Bread 1 Pancetta 1 Prawns 1 Vegetable Broth 1 Fiddleheads 1 Beef Tenderloin 1 Yogurt 1 Croissants 1 Gingersnap Cookies 1 Raspberries 1 Crackers 1 Blueberries 1 Mandarins 1 Strawberries 1 Ice Cream 1
Category Price Unit price Product Size On sale Flyer
Turkish Beans $1.49 $0.37/100 ml Turkish Beans 398 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Hummus $1.99 $1.99/100 g Eve's Table Hummus 100 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Crackers $2.99 Amarai Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Yogurt $3.39 Oikos Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Vegetable Broth $3.49 Only Goodness Vegetable Broth Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Strawberries $3.99 $3.99/lb Strawberries per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Croissants $3.99 Croissants Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Pasta $3.99 Stefano Pasta Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Mandarins $4.99 Helen Mandarins Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Maple Ham $5.49 Dawson Creek Easy Care Maple Ham 12-104 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sprouted Bread $5.49 Silver Hills Sprouted Bakery Bread Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Ice Cream $6.99 Haagen-Dazs Ice Cream Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Pancetta $6.99 $3.50/100 g Pancetta 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Raspberries $7.99 $7.99/lb Raspberries per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Blueberries $7.99 $7.99/lb Blueberries per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Gingersnap Cookies $7.99 $4.00/100 g Chocolate Gingersnap Cookies 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Prawns $7.99 $1.78/100 g Raw Prawns 450 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Traditional Meal $14.99 Urban Fare Traditional Meal Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fiddleheads $15.99 Fiddleheads Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Beef Tenderloin $29.99 $29.99/lb Beef Tenderloin per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Holiday Meal $249.00 Holiday Meal serves 6 - 8 Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer

← Urban Fare flyers  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada