Ground Beef Deals in Alberta

Last updated: October 3, 2026

18 flyer offers for Ground Beef from stores in Alberta this week.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Loblaws $1.99 $1.99/lb Ground Beef 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $4.87 $0.97/100 g PC Organics Ground Beef 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $4.99 $4.99/lb Ground Beef 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $4.99
$5.99
$4.99/lb Ground Beef per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $5.49 Lean Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $5.99 Lean Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $5.99 $1.33/100 g Ground Beef 450 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $5.99 Angus Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $6.49 Fresh Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $6.99 Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Calgary Co-op $6.99 Kirkland Signature Ground Beef Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $6.99 $6.99/lb Fresh Premium Ground Beef 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $7.99 $1.60/100 g Ground Beef 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $7.99
$8.99
$1.60/100 g Extra Lean Ground Beef 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $7.99
$13.00
$1.60/100 g Ground Beef 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $7.99
$8.99
$0.80/100 g Ground Beef 1 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $13.00 $1.30/100 g Beef Ground 1 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $13.00 $1.30/100 g ground beef 1 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer

← All Ground Beef deals in Canada  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada