11 flyer offers for Ground Beef from stores in Nova Scotia this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Sobeys
|
$5.49 | Lean Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$5.99 | Lean Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$6.49 | Fresh Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$6.99 | Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$6.99 | $6.99/lb | Fresh Premium Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 | $1.60/100 g | Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $8.99 |
$1.60/100 g | Extra Lean Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $13.00 |
$1.60/100 g | Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $8.99 |
$0.80/100 g | Ground Beef | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$13.00 | $1.30/100 g | Beef Ground | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$13.00 | $1.30/100 g | ground beef | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |