20 flyer offers for Ketchup from stores in British Columbia this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Staples
|
$1.50 $1.80 |
$0.60/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 250ml | 250ml | Oct 28 – Dec 31, 2026 | View flyer |
Wholesale Club
|
$1.79 $2.29 |
$0.36/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 500ml | 500 ml | Oct 1 – Oct 21, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$2.00 $2.50 |
$0.44/100 ml | Heinz Ketchup 450ml | 450ml | May 13 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$2.00 $2.20 |
$0.50/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 400ml | 400ml | May 16 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$2.00 | Co-op Gold Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$2.49 | $0.33/100 ml | Ketchup | 750 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$2.50 $3.00 |
$0.28/100 g | Heinz Tomato Ketchup 32oz | 32oz | May 16 – Dec 31, 2028 | View flyer |
No Frills
|
$2.75 | Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$2.99 | $0.40/100 ml | Heinz Ketchup | 750 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$2.99 | $0.43/100 ml | Hunt's Squeeze Ketchup | 700 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$3.00 | Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$3.00 | Heinz Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Walmart
|
$3.12 | Heinz Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Walmart
|
$3.44 | Heinz Ketchup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.49 | $0.47/100 ml | Heinz Ketchup | 750 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$3.50 $4.00 |
$0.47/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 750ml | 750ml | May 16 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$3.99 $5.49 |
$0.40/100 ml | Heinz Ketchup 1L | 1 L | Sep 3 – Oct 29, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$4.49 $5.00 |
$0.45/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 1L | 1L | Nov 6 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$4.99 $5.49 |
$0.40/100 ml | Heinz Tomato Ketchup 1.25L | 1.25L | Nov 12 – Dec 31, 2028 | View flyer |
FreshCo
|
$6.99 | $3.11/100 ml | Heinz Ketchup | 225 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |