14 flyer offers for Strawberries from stores in Alberta this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
No Frills
|
$1.99 | Clamshell Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.44 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.44 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$2.99 | $2.99/lb | Strawberries | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$2.99 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.49 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | Strawberries | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
FreshCo
|
$3.99 | $0.80/100 g | Strawberries | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$4.00 | $0.62/100 g | Strawberries | 650 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$4.99 | $4.99/lb | Strawberries | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$4.99 | $4.99/lb | Strawberries | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$4.99 $7.99 |
$1.10/100 g | Fresh Strawberries | 454 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$5.99 | $1.32/100 g | Fresh Strawberries | 454 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |