Sweet Potatoes Deals in Ontario

Last updated: October 3, 2026

23 flyer offers for Sweet Potatoes from stores in Ontario this week.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Chalo FreshCo $0.69 $0.69/lb Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $0.69 $0.69/lb Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $0.77 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Valu Mart $0.89 $0.89/lb sweet potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $0.99 $0.99/lb Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $0.99 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $0.99 $0.99/lb Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $0.99 $0.99/lb Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $0.99 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $1.29 $1.29/lb Sweet Potatoes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.49 $0.75/lb PC Sweet Potatoes 2 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.49 $1.49/lb PC Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $1.67 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $1.99 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.99 PC® Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.99 $1.99/lb PC Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.99 $1.00/lb PC Sweet Potatoes 2 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $1.99 $1.99/lb PC® Sweet Potatoes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $2.00
$19.08
Pronto Eats Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Food Basics $2.49 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $3.00 Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $4.78 Fresh Sweet Potatoes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $4.97 $0.63/100 g Great Value Sweet Potatoes 28 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer

← All Sweet Potatoes deals in Canada  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada