15 flyer offers for Ice Cream from stores in Alberta this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Walmart
|
$2.24 | Breyers Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$3.99 $5.99 |
$0.27/100 ml | PC Ice Cream | 1.5 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$3.99 | $0.80/100 ml | Ben & Jerry's | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$4.00 | Ben & Jerry's Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$4.49 $5.49 |
$0.99/100 g | Ben & Jerry's Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream 16oz | 16oz | Nov 21 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$4.50 $5.00 |
$0.90/100 ml | Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream 500ml | 500ml | May 16 – Dec 31, 2028 | View flyer |
No Frills
|
$4.99 | $0.33/100 ml | Ice Cream | 1.5 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$4.99 | Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Walmart
|
$5.47 | Vanilla Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Real Canadian Superstore
|
$5.99 $6.99 |
Nestle Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Calgary Co-op
|
$5.99 | Häagen-Dazs Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$5.99 | $0.40/100 ml | Ice Cream | 1.5 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Buy-Low Foods
|
$5.99 | Western Family Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$6.00 | Ice Cream | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$10.00 | $0.50/100 ml | Ice Cream | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |