Laundry Detergent Deals in Ontario

Last updated: October 1, 2026

16 flyer offers for Laundry Detergent from stores in Ontario this week.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
FreshCo $2.99 $0.20/100 ml Purex Laundry Detergent 1.47 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Pharmasave $5.49 Purex Sep 25 – Oct 8, 2026 View flyer
Co-op $8.99
$9.99
Tide Liquid Laundry Detergent 64 Loads 64 Loads May 16 – Dec 31, 2028 View flyer
Co-op $8.99
$10.99
$0.30/100 ml Tide Liquid Laundry Detergent 3L 3L Nov 6 – Dec 31, 2028 View flyer
Pharmasave $8.99 Tide Sep 25 – Oct 8, 2026 View flyer
No Frills $9.99 Laundry Detergent 64 loads Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Wholesale Club $10.99 No Name Liquid Laundry Detergent Oct 1 – Oct 21, 2026 View flyer
Sobeys $11.99 Woolite Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Food Basics $12.99 Tide Laundry Detergent Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $12.99 Tide Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Valu Mart $14.99
$16.29
Laundry Detergent Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $14.99
$17.99
Tide Liquid Laundry Detergent Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $17.99 $0.41/100 g Tide Laundry Detergent 4.43 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Your Independent Grocer $19.99 Tide Laundry Detergent Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Rexall Drug Store $6.49 $0.41/unit Tide Pods 16 pieces Oct 2 – Oct 8, 2026
Upcoming
View flyer
Rexall Drug Store $7.99 $0.18/100 ml Purex Laundry Detergent 4.43 L Oct 2 – Oct 8, 2026
Upcoming
View flyer

← All Laundry Detergent deals in Canada  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada