60 current deals from the Sobeys flyer this week. Prices are sourced directly from the flyer and updated weekly.
| Category | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oka Cheese |
$6.99 $200.00 -97% |
OKA | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Oka Cheese |
$8.99 $200.00 -96% |
OKA | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Gustav Cheese |
$10.99 $200.00 -95% |
GUSTAV | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Taco Kit |
$3.49 $5.49 -36% |
Old El Paso Taco Kit | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chunky Soup |
$2.00 $3.00 -33% |
$0.37/100 ml | Campbell's Chunky Soup | 540 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Chocolate |
$3.99 $5.99 -33% |
Lindt Chocolate | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soft Drink |
$2.29 $3.29 -30% |
Pepsi | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soft Drink |
$2.29 $3.29 -30% |
Coca Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soda |
$2.29 $3.29 -30% |
$0.19/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Granola Bars |
$2.29 $3.29 -30% |
$0.46/unit | Nature Valley Granola Bars | 5 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Pain Reliever |
$6.99 $9.99 -30% |
Tylenol Extra Strength | 100 tablets | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
| Sports Drink |
$2.49 $3.49 -29% |
$0.42/100 ml | Gatorade | 591 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Shampoo |
$3.99 $5.49 -27% |
$0.89/100 ml | Garnier Fructis Shampoo | 450 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cookies |
$2.99 $3.99 -25% |
Chips Ahoy! | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chicken Wings |
$2.99 $3.99 -25% |
$2.99/lb | Fresh Chicken Wings | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Soft Drinks |
$2.99 $3.99 -25% |
$0.15/100 ml | Pepsi or 7UP | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Coffee |
$14.99 $20.00 -25% |
Ethical Bean Coffee | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Mixed Fruit |
$3.99 $4.99 -20% |
$0.67/100 ml | Dole Mixed Fruit | 600 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Breakfast Cereal |
$3.99 $4.99 -20% |
$0.53/100 g | Cereal | 750 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Tomatoes |
$3.99 $4.99 -20% |
Tomatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Whole Chicken |
$12.99 $15.99 -19% |
$0.65/100 g | Whole Chicken | 2.0 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Almonds |
$8.99 $10.99 -18% |
$3.88/100 g | Blue Diamond Almonds | 232 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Cheese |
$8.99 $10.99 -18% |
OKA | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Granola Bars |
$4.99 $5.99 -17% |
$0.83/unit | Nature Valley Granola Bars | 6 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Laundry Detergent |
$14.99 $17.99 -17% |
Tide Liquid Laundry Detergent | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Bacon |
$5.49 $6.49 -15% |
Sliced Bacon | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Whole Milk |
$2.99 $3.49 -14% |
Dairy Milk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Intensive Care Lotion |
$5.99 $6.99 -14% |
$1.50/100 ml | Vaseline Intensive Care Lotion | 400 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Liquid Laundry Detergent |
$11.99 $13.99 -14% |
$0.88/100 ml | Tide Liquid Laundry Detergent | 1.36 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Eggs |
$3.49 $3.99 -13% |
$0.29/unit | Brown Eggs | 12 pieces | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Paper Towels |
$12.99 $14.99 -13% |
Bounty Paper Towels | 6 rolls | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
| Cheddar Cheese |
$8.99 $9.99 -10% |
$4.50/100 g | Cheddar Cheese | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Diapers |
$25.99 $28.99 -10% |
$0.15/unit | Huggies Little Snugglers | 168 count | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Organic Yogurt |
$4.79 $5.29 -9% |
$0.64/100 g | Organic Yogurt | 750 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Chicken Breast |
$9.99 $10.99 -9% |
Organic Chicken Breasts | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Chuck Roast |
$27.99 $30.00 -7% |
$1.40/100 g | Beef Chuck Roast | 2000 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Sweet Potatoes | $0.77 | Sweet Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pears | $0.79 | Pears | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sweet Potatoes | $0.99 | $0.99/lb | Sweet Potatoes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Macaroni & Cheese | $0.99 | Kraft Dinner | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Sweet Potatoes | $0.99 | Sweet Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Grapefruit | $0.99 | Grapefruit | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Macaroni & Cheese | $0.99 | $0.44/100 g | Kraft Dinner | 225 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Energy Drinks | $1.00 | $0.28/100 ml | Energy Drinks | 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Organic Yogurt | $1.00 | $0.15/100 g | Yoplait Organic Yogurt | 650 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Recipe Mix | $1.00 | Knorr Recipe Mix | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Mac and Cheese | $1.00 | Kraft Dinner | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Twirl | $1.25 | Twirl | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Caramel | $1.25 | Caramel | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Red Bell Pepper | $1.29 | Red Pepper | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Soup | $1.29 | $0.24/100 ml | Campbell's Soup | 540 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Pasta | $1.29 | $0.26/100 g | Compliments Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Caramel Candy | $1.29 | Caramel | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Pasta | $1.29 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Macaroni & Cheese | $1.29 | $0.57/100 g | Kraft Dinner | 225 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Lettuce | $1.29 | Lettuce | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Carrots | $1.29 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cilantro | $1.29 | Cilantro | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
| Cranberry Sauce | $1.29 | $0.33/100 g | Cranberry Sauce | 14 oz | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
| Gravy Mix | $1.49 | Gravy Mix | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |