25 flyer offers for Apples from stores in Ontario this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Walmart
|
$0.98 | Extra Fancy Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Alnejmah
|
$0.99 | Ontario Apple | Sep 25 – Oct 1, 2026 | View flyer | ||
Bestco Food Mart
|
$0.99 | $0.99/lb | Apples | per lb | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer |
Walmart
|
$2.48 | Bulk Gala Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.49 | Honeycrisp Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
DiPietro's
|
$2.99 | Royal Gala or Golden Delicious Apples | Sep 26 – Oct 2, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.99 | Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Farm Boy
|
$2.99 $3.99 |
$0.75/unit | Sliced Apples | 4 pieces | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
DiPietro's
|
$2.99 | Carton of Nonchalant Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.49 | Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$3.99 | Bag of Apples | 1 bag | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
Bestco Food Mart
|
$3.99 | $0.40/100 g | Royal Gala Apples | 1 kg | Sep 24 – Oct 1, 2026 | View flyer |
Farm Boy
|
$4.99 | $0.17/100 ml | McIntosh Apples | 3 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$4.99 $5.99 |
$1.66/lb | Apples | 3 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$4.99 | $0.50/100 g | Apples | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$5.50 | Apples | 1 bag | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
Goodness Me
|
$5.99 | Organic Apples - Ambrosia | Sep 30 – Oct 6, 2026 | View flyer | ||
Goodness Me
|
$5.99 | Organic Apples - Ambrosia | Sep 30 – Oct 6, 2026 | View flyer | ||
Goodness Me
|
$5.99 | Organic Apples - Ambrosia | Sep 30 – Oct 6, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$7.99 | BC Grown Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$7.99 | BC Grown Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$7.99 | BC Grown Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$8.00 | Ontario Grown Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$8.00 | Atlantic Canada Grown Apples | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |