28 flyer offers for Ground Beef from stores in Ontario this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Loblaws
|
$1.99 | $1.99/lb | Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Central Fresh Market
|
$3.29 | $3.29/lb | Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 8, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | AAA Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
DiPietro's
|
$4.49 | Medium Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$4.87 | $0.97/100 g | PC Organics Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Loblaws
|
$4.99 $5.99 |
$4.99/lb | Ground Beef | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$4.99 | $4.99/lb | Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$5.49 | Lean Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Food Basics
|
$5.99 | $1.20/100 g | Extra Lean Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Arz Fine Foods
|
$5.99 | Ground Beef | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
Blue Sky Supermarket
|
$5.99 | Fresh Ground Beef | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$5.99 | Angus Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$5.99 | $1.33/100 g | Ground Beef | 450 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Food Basics
|
$5.99 | $5.99/lb | Extra Lean Ground Beef | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$5.99 | Lean Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$6.49 | Fresh Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Alnejmah
|
$6.99 | MINCED GROUND BEEF | Oct 1 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
DiPietro's
|
$6.99 | Regular Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$6.99 | $6.99/lb | Fresh Ground Beef | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$6.99 | Ground Beef | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$6.99 | $6.99/lb | Fresh Premium Ground Beef | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 | $1.60/100 g | Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $8.99 |
$1.60/100 g | Extra Lean Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $13.00 |
$1.60/100 g | Ground Beef | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.99 $8.99 |
$0.80/100 g | Ground Beef | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$13.00 | $1.30/100 g | Beef Ground | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$13.00 | $1.30/100 g | ground beef | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$13.99 | $13.99/lb | AAA Beef Ground | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |