Grapes Deals in Alberta

Last updated: October 3, 2026

18 flyer offers for Grapes from stores in Alberta this week.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Real Canadian Superstore $1.49 Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $1.99 $1.99/lb Red Grapes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $1.99 Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $2.00 $2.00/lb Red, Green or Black Grapes per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Your Independent Grocer $2.49 Green Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $2.69 $2.69/lb Promotional Grapes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $2.99
$3.50
$2.99/lb Green Earth's Seedless Grapes 1lb 1lb Nov 10 – Dec 31, 2028 View flyer
Sobeys $2.99 Red Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $2.99 Green Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 $2.99/lb Grapes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $2.99
$5.99
$2.99/lb Green Grapes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $2.99 $2.99/lb Green Grapes 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Your Independent Grocer $3.00 $0.60/100 g Grapes 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.50 Grapes Sep 17 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $3.99 $0.80/100 g Grapes 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $4.98 $0.37/100 g Seedless Grapes 1.36 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $4.99 Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $5.99 Grapes Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer

← All Grapes deals in Canada  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada