We found 50 flyer offers for Grapes across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | This week | vs 90d avg | Product / Size | On sale |
|---|---|---|---|---|
Real Canadian Superstore
|
$1.49 | -78% | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Al Premium Food Mart
|
$1.68 | -75% | Grapes | Oct 1 – Oct 8, 2026 |
IGA Extra
|
$1.97 | -71% | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
FreshCo
|
$1.99 | -70% | Red Grapes 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
No Frills
|
$1.99 | -70% | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bestco Food Mart
|
$1.99 | -70% | Grapes per lb | Oct 1 – Oct 31, 2026 |
Fortinos
|
$1.99 | -70% | Seedless Grapes per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Foodland
|
$1.99 | -70% | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Co-op
|
$2.00 | -70% | Red, Green or Black Grapes per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Your Independent Grocer
|
$2.49 | -63% | Green Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Loblaws
|
$2.69 | -60% | Promotional Grapes 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Chalo FreshCo
|
$2.99 | -56% | Green Grapes 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
DiPietro's
|
$2.99 | -56% | Grapes 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Sobeys
|
$2.99 | -56% | Red Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Longo’s
|
$2.99 | -56% | Fresh Grapes per lb | Oct 1 – Oct 11, 2026 |
Marché Adonis
|
$3.99 | -41% | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Metro
|
$3.99 | -41% | Grapes 1.5 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Safeway
|
$3.99 | -41% | Grapes 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Food Basics
|
$4.88 | -27% | Grapes 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bidgood's Supermarket
|
$4.99 | -26% | Green Grapes | Oct 1 – Oct 31, 2026 |
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Real Canadian Superstore
|
$1.49 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Al Premium Food Mart
|
$1.68 | Grapes | Oct 1 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
IGA Extra
|
$1.97 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
IGA Extra
|
$1.99 | $1.00/lb | Grapes | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Foodland
|
$1.99 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Seedless Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Bestco Food Mart
|
$1.99 | $1.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$1.99 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
FreshCo
|
$1.99 | $1.99/lb | Red Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$2.00 | $2.00/lb | Red, Green or Black Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Your Independent Grocer
|
$2.49 | Green Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$2.69 | $2.69/lb | Promotional Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Longo’s
|
$2.99 | $2.99/lb | Fresh Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 11, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$2.99 | Green Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$2.99 | Red Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$2.99 $3.50 |
$2.99/lb | Green Earth's Seedless Grapes 1lb | 1lb | Nov 10 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Sobeys
|
$2.99 | $2.99/lb | Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$2.99 $5.99 |
$2.99/lb | Green Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
DiPietro's
|
$2.99 | $2.99/lb | Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$2.99 | $2.99/lb | Green Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Your Independent Grocer
|
$3.00 | $0.60/100 g | Grapes | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Loblaws
|
$3.50 | Grapes | Sep 17 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$3.99 | $0.80/100 g | Grapes | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$3.99 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Seedless Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Metro
|
$3.99 | $2.66/lb | Grapes | 1.5 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marché Adonis
|
$3.99 | Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Seedless Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | PC Organics Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | PC Organics Munchable Grapes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Seedless Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.99 | $3.99/lb | Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Food Basics
|
$4.88 | $4.88/lb | Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$4.98 | $0.37/100 g | Seedless Grapes | 1.36 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | $2.50/lb | PC Grapes | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Bidgood's Supermarket
|
$4.99 | Green Grapes | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$4.99 | $4.99/lb | PC Grapes | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | $4.99/lb | PC Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | $4.99/lb | PC Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | PC Grapes | bunch | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
Fortinos
|
$4.99 | $1.66/lb | PC Grapes | 3 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | $4.99/lb | PC Grapes | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |