Crackers Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $1.99
Below avg price Across 17 stores this week  ·  90-day avg: $7.37

We found 41 flyer offers for Crackers across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Coleman's $1.99 -73% Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $1.99 -73% Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $1.99 -73% Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026
Real Canadian Superstore $2.00 -73% Breton Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $2.00 -73% Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026
Marche Tradition $2.50 -66% Goldfish Oct 1 – Oct 7, 2026
Walmart $2.78 -62% Ritz Original 180 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $2.79 -62% Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Longo’s $2.79 -62% Ritz Crackers Oct 1 – Oct 11, 2026
Country Grocer $2.97 -60% Snack Crackers Oct 2 – Oct 8, 2026
Safeway $2.99 -59% Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026
Urban Fare $2.99 -59% Amarai Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026
Marche Bonichoix $2.99 -59% Goldfish Oct 1 – Oct 7, 2026
Familiprix $2.99 -59% Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026
Metro $2.99 -59% Premium Plus Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $3.88 -47% Ritz Crackers 213g Oct 1 – Oct 7, 2026
DiPietro's $3.99 -46% Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$7.37
All-time low
$0.50
30-day avg
$13.17
$2.00 $0.50 Apr 2026: $1.97 Apr 26 May 2026: $1.49 Jun 2026: $1.00 Jul 2026: $0.50 Jul 26 Aug 2026: $1.88 Sep 2026: $2.00 Oct 2026: $1.99 Oct 26
Based on 580 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Sobeys $1.99 Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $1.99 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Coleman's $1.99 $1.00/100 g Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $2.00 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $2.00 Breton Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.00 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.00 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.00 Triscuit Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Tradition $2.50 Goldfish Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.78 $1.54/100 g Ritz Original 180 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.78 $1.54/100 g Ritz Original 180 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $2.79 $1.40/100 g Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $2.79
$3.99
Ritz Crackers Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Country Grocer $2.97 Snack Crackers Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Walmart $2.98 Wheat Thins Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.98 Vegetable Thins Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.98 $1.49/100 g Triscuit Original 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.98 Vegetable Thins Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.98 $1.49/100 g Triscuit Original 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.98 Wheat Thins Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 $1.50/100 g Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Metro $2.99 Premium Plus Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Metro $2.99 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 $1.50/100 g Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Familiprix $2.99 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Bonichoix $2.99 Goldfish Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Urban Fare $2.99 Amarai Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $2.99
$4.99
Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $2.99 Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.75 $1.88/100 g Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $3.88 $1.82/100 g Ritz Crackers 213g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $3.98 Ritz Drizzled Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 $2.00/100 g Triscuit Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
DiPietro's $3.99 Ritz Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 $2.00/100 g Ritz Crackers 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $4.98 $1.10/100 g Ritz Original or Toppers 454 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $4.98 $1.10/100 g Ritz Crackers 454 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $5.00 Ritz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $7.97 Goldfish Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $15.97 Goldfish Crackers Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 31 British Columbia 28 Alberta 27 Newfoundland and Labrador 27 Manitoba 25 Saskatchewan 25 New Brunswick 23 Nova Scotia 22 Prince Edward Island 22 Quebec 16 Yukon 14 Northwest Territories 13

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada