We found 50 flyer offers for Carrots across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | This week | vs 90d avg | Product / Size | On sale |
|---|---|---|---|---|
Al Premium Food Mart
|
$0.77 | -82% | Carrots | Oct 1 – Oct 11, 2026 |
Marché Fu Tai
|
$0.78 | -82% | Carottes per lb | Oct 2 – Oct 8, 2026 |
FreshCo
|
$0.99 | -77% | Fresh Carrots 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Farm Boy
|
$0.99 | -77% | Carrots 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Food Basics
|
$0.99 | -77% | Carrots 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Calgary Co-op
|
$1.29 | -70% | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Chalo FreshCo
|
$1.29 | -70% | Baby Carrots 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Marche Bonichoix
|
$1.29 | -70% | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Fortinos
|
$1.29 | -70% | Carrots 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
No Frills
|
$1.29 | -70% | Carrots 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Sobeys
|
$1.29 | -70% | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Maxi
|
$1.99 | -54% | Carrots 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Dominion
|
$2.00 | -54% | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Longo’s
|
$2.18 | -49% | Fresh Carrots | Oct 1 – Oct 11, 2026 |
Marche Tradition
|
$2.49 | -42% | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Al Premium Food Mart
|
$0.77 | Carrots | Oct 1 – Oct 11, 2026 | View flyer | ||
Marché Fu Tai
|
$0.78 | $0.78/lb | Carottes | per lb | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer |
Food Basics
|
$0.99 | $0.99/lb | Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Farm Boy
|
$0.99 | $0.20/100 g | Carrots | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$0.99 | $0.50/lb | Fresh Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$1.29 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$1.29 | $0.65/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.29 | $0.65/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marche Bonichoix
|
$1.29 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$1.29 | $1.29/lb | Baby Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Calgary Co-op
|
$1.29 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$1.49 | $0.75/lb | PC Organic Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.49 | $1.49/lb | PC Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.49 | $1.49/lb | Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.49 | $0.75/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.49 | $0.75/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | Carrots | each | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
Fortinos
|
$1.99 | carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | PC Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $0.44/100 g | PC Organics Carrots | 454 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $0.22/100 g | PC Organic Carrots | 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | PC® Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$1.99 | $1.00/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | PC Organics Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.99/lb | Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Maxi
|
$1.99 | $0.20/100 g | Carrots | 1 kg | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$1.99 | $1.00/lb | Bag of Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $1.00/lb | PC Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Dominion
|
$2.00 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Longo’s
|
$2.18 $2.99 |
Fresh Carrots | Oct 1 – Oct 11, 2026 | View flyer | ||
Marche Tradition
|
$2.49 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.49 | Carrots | 2 lb bag | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
Longo’s
|
$2.49 | $2.49/lb | Fresh Carrots | 1 lb | Oct 1 – Oct 11, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$2.49 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.49 | $1.25/lb | 2 lb Bag of Carrots | 2 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Longo’s
|
$2.99 | $2.99/lb | Fresh Carrots | per lb | Oct 1 – Oct 11, 2026 | View flyer |
Marche Tradition
|
$2.99 | Carrots | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |