We found 50 flyer offers for Cream Cheese across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | This week | vs 90d avg | Product / Size | On sale |
|---|---|---|---|---|
Food Basics
|
$1.25 | -77% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Safeway
|
$1.79 | -67% | Essential Everyday Cream Cheese 8 oz | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Fortinos
|
$1.99 | -64% | PC Cream Cheese 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
IGA Extra
|
$1.99 | -64% | Fromage à la crème 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
FreshCo
|
$1.99 | -64% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Real Canadian Superstore
|
$2.49 | -54% | Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
No Frills
|
$2.50 | -54% | Dairyland Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Loblaws
|
$2.99 | -45% | Dairyland Cream Cheese 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Calgary Co-op
|
$2.99 | -45% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Co-op
|
$3.29 | -40% | CO-OP GOLD Cream Cheese 227-250 g | Dec 2 – Dec 31, 2026 |
Chalo FreshCo
|
$3.49 | -36% | Philadelphia Cream Cheese 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Arz Fine Foods
|
$3.49 | -36% | Kiri | Oct 2 – Oct 8, 2026 |
Coleman's
|
$3.77 | -31% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Sobeys
|
$3.79 | -31% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Super C
|
$3.99 | -27% | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Jean Coutu Pharmacy
|
$4.29 | -21% | Philadelphia Cream Cheese 250g 250 g | Sep 24 – Oct 7, 2026 |
Marche Tradition
|
$4.89 | -10% | Cream Cheese 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Country Grocer
|
$4.99 | -9% | Cream Cheese | Oct 2 – Oct 8, 2026 |
Metro
|
$5.49 | +1% | Original Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Food Basics
|
$1.25 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$1.79 | $0.79/100 g | Essential Everyday Cream Cheese | 8 oz | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$1.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
IGA Extra
|
$1.99 | $0.80/100 g | Fromage à la crème | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $0.80/100 g | PC Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $0.88/100 g | PC Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$2.49 | Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.50 | Dairyland Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
FreshCo
|
$2.79 $3.99 |
$1.12/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$2.99 | $1.20/100 g | PC Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Calgary Co-op
|
$2.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$2.99 | $1.20/100 g | PC Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$2.99 | $1.20/100 g | PC Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$2.99 | $1.32/100 g | PC Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$2.99 | PC Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.99 | $1.20/100 g | Dairyland Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$2.99 | Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$2.99 $3.49 |
$1.20/100 g | Dairyland Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$2.99 | $1.20/100 g | PC® Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$2.99 | $1.50/100 g | Puck Cream Cheese | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$3.29 | CO-OP GOLD Cream Cheese | 227-250 g | Dec 2 – Dec 31, 2026 | View flyer | |
FreshCo
|
$3.49 | $1.40/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.49 | $1.54/100 g | PC Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$3.49 | $1.16/100 g | PC Cream Cheese | 300 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Arz Fine Foods
|
$3.49 | Kiri | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$3.49 | $1.54/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Coleman's
|
$3.77 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Food Basics
|
$3.79 | Philadelphia | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$3.79 | $1.67/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$3.79 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Super C
|
$3.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | $1.60/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$3.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$3.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | $1.76/100 g | PHILADELPHIA Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
FreshCo
|
$3.99 | Philadelphia | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | $1.76/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$3.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$3.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$3.99 | Philadelphia | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
FreshCo
|
$3.99 | $1.76/100 g | Philadelphia Cream Cheese | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$4.00 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Jean Coutu Pharmacy
|
$4.29 $4.99 |
$1.72/100 g | Philadelphia Cream Cheese 250g | 250 g | Sep 24 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marche Tradition
|
$4.89 | $2.45/100 g | Cream Cheese | 200 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Country Grocer
|
$4.99 | Cream Cheese | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer | ||
Country Grocer
|
$4.99 | $2.20/100 g | Classic Cream Cheese | 227 g | Oct 2 – Oct 8, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$4.99 | $2.00/100 g | PC Cream Cheese | 250 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$4.99 | $2.20/100 g | Philadelphia | 227 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$4.99 | Philadelphia Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Metro
|
$5.49 | Original Cream Cheese | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |