We found 50 flyer offers for Pasta across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | This week | vs 90d avg | Product / Size | On sale |
|---|---|---|---|---|
Walmart
|
$0.88 | -77% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Central Fresh Market
|
$0.99 | -74% | Pasta 16 oz | Oct 1 – Oct 8, 2026 |
Buy-Low Foods
|
$1.00 | -74% | Western Family Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Safeway
|
$1.00 | -74% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Chalo FreshCo
|
$1.00 | -74% | Pasta 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Valu Mart
|
$1.00 | -74% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Real Canadian Superstore
|
$1.00 | -74% | Spiral Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Loblaws
|
$1.00 | -74% | Pasta 340 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
No Frills
|
$1.00 | -74% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bidgood's Supermarket
|
$1.00 | -74% | Bernardi Pasta | Oct 1 – Oct 31, 2026 |
Co-op
|
$1.19 | -69% | Barilla Spaghetti Pasta 450g | Nov 9 – Dec 31, 2028 |
Sobeys
|
$1.29 | -66% | Compliments Pasta 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Coleman's
|
$1.29 | -66% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
88 Supermarket
|
$1.29 | -66% | Pasta 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Maxi
|
$1.59 | -58% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Marche Tradition
|
$1.77 | -53% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
DiPietro's
|
$1.79 | -53% | Knorr Pasta | Sep 26 – Oct 2, 2026 |
Bonanza Lalumière
|
$1.79 | -53% | Pasta | Sep 30 – Oct 6, 2026 |
Marche Bonichoix
|
$1.88 | -51% | Catelli | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Marché Adonis
|
$1.99 | -48% | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Fortinos
|
$1.99 | -48% | PC Pasta 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bianca Amor’s Liquidation Supercentre
|
$1.99 | -48% | Pasta | May 1 – Dec 31, 2026 |
IGA Extra
|
$2.49 | -35% | Pasta 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Walmart
|
$0.88 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Central Fresh Market
|
$0.99 | $0.22/100 g | Pasta | 16 oz | Oct 1 – Oct 8, 2026 | View flyer |
Bidgood's Supermarket
|
$1.00 | Bernardi Pasta | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$1.00 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$1.00 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$1.00 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$1.00 | $0.29/100 g | Pasta | 340 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$1.00 | Spiral Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Valu Mart
|
$1.00 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$1.00 | $0.11/100 g | Pasta | 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$1.00 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Buy-Low Foods
|
$1.00 | Western Family Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.19 $1.49 |
$0.26/100 g | Barilla Spaghetti Pasta | 450g | Nov 9 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$1.20 $1.50 |
$0.24/100 g | Barilla Penne Rigate 500g | 500g | May 13 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$1.25 $1.49 |
$0.25/100 g | Barilla Spaghetti Pasta 500g | 500g | Nov 11 – Dec 31, 2028 | View flyer |
88 Supermarket
|
$1.29 | $0.26/100 g | Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$1.29 | $0.26/100 g | Compliments Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$1.29 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Real Canadian Superstore
|
$1.29 | $0.26/100 g | Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Coleman's
|
$1.29 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Coleman's
|
$1.47 | Primo | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Bidgood's Supermarket
|
$1.49 | Catelli Pasta | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.49 $1.99 |
$0.30/100 g | Barilla Spaghetti Pasta 500g | 500g | Nov 6 – Dec 31, 2028 | View flyer |
No Frills
|
$1.50 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Maxi
|
$1.59 $2.19 |
Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Coleman's
|
$1.77 | Catelli | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Marche Tradition
|
$1.77 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.79 $1.99 |
$0.39/100 g | Barilla Pasta, Spaghetti, 16 oz | 16 oz | Nov 12 – Dec 31, 2028 | View flyer |
No Frills
|
$1.79 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Bonanza Lalumière
|
$1.79 | Pasta | Sep 30 – Oct 6, 2026 | View flyer | ||
DiPietro's
|
$1.79 | Knorr Pasta | Sep 26 – Oct 2, 2026 | View flyer | ||
Marche Bonichoix
|
$1.88 | Catelli | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.89 $2.29 |
$0.42/100 g | Barilla Spaghetti Pasta 16 oz | 16 oz | May 12 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Real Canadian Superstore
|
$1.98 | Catelli Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$1.99 | $0.40/100 g | Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$1.99 | $0.22/100 g | Pasta | 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Bianca Amor’s Liquidation Supercentre
|
$1.99 | Pasta | May 1 – Dec 31, 2026 | View flyer | ||
Marche Tradition
|
$1.99 $3.49 |
Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Marche Bonichoix
|
$1.99 | Catelli | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
DiPietro's
|
$1.99 | Franco American Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Coleman's
|
$1.99 | Catelli | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$1.99 | $0.40/100 g | PC Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$1.99 | $0.50/100 g | Pasta | 400 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$1.99 | $0.22/100 g | Pasta | 900 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marché Adonis
|
$1.99 | Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$2.00 | $0.40/100 g | Pasta | 500 g | Sep 17 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$2.00 | $0.40/100 g | Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$2.49 $2.99 |
$0.50/100 g | Barilla Spaghetti Pasta 500g | 500g | Nov 12 – Dec 31, 2028 | View flyer |
DiPietro's
|
$2.49 | Bravo Pasta | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
IGA Extra
|
$2.49 | $0.50/100 g | Pasta | 500 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |