Cheese Deals in Alberta

Last updated: October 2, 2026

40 flyer offers for Cheese from stores in Alberta this week.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Loblaws $1.99 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $1.99 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.77 Boursin Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.97 Boursin Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.97 Boursin Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.00 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.00 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.00 $1.50/100 g PC Good Cheese 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.00
$3.50
$0.27/unit Sargento Cheddar Cheese Slices 11ct 11ct Nov 21 – Dec 31, 2028 View flyer
Your Independent Grocer $3.29 $1.65/100 g Chalet Cheese 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.49
$3.79
$1.54/100 g Sargento Shredded Mozzarella Cheese, 8 oz 8 oz Nov 12 – Dec 31, 2028 View flyer
No Frills $3.50 $0.70/100 g cheese 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Staples $3.50
$4.00
$1.75/100 g Kraft Cheddar Cheese 200g 200g Oct 28 – Dec 31, 2026 View flyer
Loblaws $3.99 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.99 $2.66/100 g Boursin Cheese 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.99
$5.99
Boursin Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $4.97 Black Diamond Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $4.99 $3.33/100 g Boursin Cheese 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $4.99 $3.33/100 g Boursin Cheese 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $4.99 $3.33/100 g Boursin 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Your Independent Grocer $5.50 Boursin Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $5.99 Tre Stelle Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $5.99 Castello Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $5.99 Castello Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $5.99 Tre Stelle Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $6.00 Arla Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $6.00 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $6.00 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $6.00 PC® Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $6.00 PC Good Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $6.99 PC Goodness Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $7.99 GUSTAV Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $8.99 Tre Stelle Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $8.99
$200.00
OKA Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $8.99 OKA Cheese Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $8.99
$10.99
OKA Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $8.99 CASSIGNE Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $8.99 OKA ORIGINAL Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $8.99 Tre Stelle Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $8.99 GUSTAV Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer

← All Cheese deals in Canada  ·  All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada