20 flyer offers for Maple Syrup from stores in Ontario this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Food Basics
|
$2.22 | $0.44/100 ml | Maple | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Metro
|
$2.49 | Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.50 | $1.00/100 ml | PC Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$3.99 | $1.60/100 ml | Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$4.99 | Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Loblaws
|
$5.49 | $2.20/100 ml | PC Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$5.99 $6.99 |
$2.40/100 ml | Lucy's Organic Maple Syrup 250ml | 250ml | Nov 10 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Loblaws
|
$5.99 | $2.40/100 ml | PC® Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$5.99 | Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$5.99 $7.99 |
Pure Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$6.99 | PC Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Fortinos
|
$6.99 | $2.80/100 ml | PC Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$6.99 | $1.40/100 ml | PC® Maple Syrup | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$6.99 $8.00 |
$1.40/100 ml | PC® Maple Syrup | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$7.99 | Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$7.99 | Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$8.99 | $2.40/100 ml | CO-OP GOLD Maple Syrup | 375 mL | Dec 2 – Dec 31, 2026 | View flyer |
Loblaws
|
$9.99 | $2.00/100 ml | PC Maple Syrup | 500 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Fortinos
|
$9.99 | PC Maple Syrup | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Valu Mart
|
$14.00 | $5.60/100 ml | 100% Pure Maple Syrup | 250 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |