16 flyer offers for Potatoes from stores in Alberta this week.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
No Frills
|
$1.99 | $0.29/100 g | Potatoes | 680 g | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$1.99 | $0.20/lb | Potatoes | 10 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$1.99 | POTATOES | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$1.99 | Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$2.00 | $0.20/lb | Potatoes | 10 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$2.00 | Potatoes | 10 lb bag | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
No Frills
|
$2.49 | Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Giant Tiger
|
$2.97 | Potatoes | Sep 30 – Oct 6, 2026 | View flyer | ||
Chalo FreshCo
|
$2.99 | $0.60/lb | Potatoes | 5 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$4.00 | Co-op Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$4.99 | $0.50/lb | 10 lb Bag of Potatoes | 10 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$4.99 | Potatoes | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$7.00 | Potatoes | 10 lb bag | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | |
No Frills
|
$7.00 | $0.70/lb | Potatoes | 10 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
No Frills
|
$7.00 | $0.70/lb | Potatoes | 10 lb | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Wholesale Club
|
$23.99 | Potatoes | Oct 1 – Oct 21, 2026 | View flyer |