Honey Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $3.99
Below avg price Across 8 stores this week  ·  90-day avg: $8.74

We found 8 flyer offers for Honey across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
88 Supermarket $3.99 -54% Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026
FreshCo $4.49 -49% Honey Oct 1 – Oct 7, 2026
Marché Adonis $4.99 -43% Peter's Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Walmart $5.98 -32% Dabur Honey Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $5.99 -32% Honey Sep 17 – Oct 7, 2026
Dominion $7.00 -20% HONEY Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $8.99 +3% Dabur Honey 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Foodland $8.99 +3% Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$8.74
All-time low
$1.00
30-day avg
$14.16
$8.99 $1.00 Apr 2026: $8.99 Apr 26 May 2026: $3.99 Jun 2026: $1.00 Jul 2026: $1.00 Jul 26 Aug 2026: $2.00 Sep 2026: $2.49 Oct 2026: $3.99 Oct 26
Based on 118 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
88 Supermarket $3.99 $0.80/100 g Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $4.49 Honey Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marché Adonis $4.99 $1.00/100 g Peter's Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $5.98 Dabur Honey Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $5.99 Honey Sep 17 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $7.00 HONEY Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Foodland $8.99 $1.80/100 g Honey 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $8.99 $2.25/100 g Dabur Honey 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
British Columbia 5 Ontario 5 Alberta 4 Newfoundland and Labrador 3 Manitoba 2 New Brunswick 2 Nova Scotia 2 Prince Edward Island 2 Saskatchewan 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada