Canned Beans Deals in Canada

Last updated: October 4, 2026
Currently from $0.99
Below avg price Across 8 stores this week  ·  90-day avg: $4.33

We found 8 flyer offers for Canned Beans across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
88 Supermarket $0.99 -77% Canned Beans 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Coleman's $0.99 -77% Heinz Beans 398 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $0.99 -77% Canned Beans Oct 1 – Oct 7, 2026
Maxi $1.00 -77% Beans Oct 1 – Oct 7, 2026
Buy-Low Foods $1.37 -68% Western Family Canned Beans 540 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Super C $2.99 -31% Primo Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $3.49 -19% Eden Organic Beans 398 mL Oct 1 – Oct 7, 2026
Kim Phat $4.29 -1% Haricot caille en écrevisses Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$4.33
All-time low
$0.47
30-day avg
$2.05
$0.99 $0.47 Apr 2026: $0.99 Apr 26 May 2026: $0.89 Jun 2026: $0.47 Jul 2026: $0.79 Jul 26 Aug 2026: $0.88 Sep 2026: $0.50 Oct 2026: $0.99 Oct 26
Based on 153 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
No Frills $0.99 Canned Beans Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Coleman's $0.99 $0.25/100 ml Heinz Beans 398 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
88 Supermarket $0.99 $0.25/100 g Canned Beans 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Maxi $1.00 Beans Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $1.37 $0.25/100 ml Western Family Canned Beans 540 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Super C $2.99 Primo Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.49 $0.88/100 ml Eden Organic Beans 398 mL Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Kim Phat $4.29 Haricot caille en écrevisses Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
British Columbia 4 Alberta 3 Newfoundland and Labrador 2 Ontario 2 Quebec 2 Saskatchewan 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada