Energy Drink Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $1.25
Below avg price Across 8 stores this week  ·  90-day avg: $7.52

We found 10 flyer offers for Energy Drink across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Metro $1.25 -83% Energy Drink 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Blue Sky Supermarket $1.49 -80% Red Rain Energy Drink Oct 2 – Oct 8, 2026
Mayrand $1.59 -79% Energy Drinks Sep 30 – Oct 6, 2026
Real Canadian Superstore $1.99 -74% Red Bull 250 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Rexall Drug Store $2.29 -70% Monster Energy Drink Oct 2 – Oct 8, 2026
Food Basics $2.49 -67% Monster Energy Drink Oct 1 – Oct 7, 2026
Super C $3.00 -60% Monster Oct 1 – Oct 7, 2026
Meubles RD $249.99 +3223% ROCKSTAR Sep 28 – Oct 4, 2026

Price History

90-day avg
$7.52
All-time low
$1.00
30-day avg
$10.76
$249.00 $1.00 Oct 2025: $249.00 Oct 25 Apr 2026: $2.00 May 2026: $1.00 Jun 2026: $1.79 Jun 26 Jul 2026: $1.26 Aug 2026: $1.28 Sep 2026: $1.59 Sep 26 Oct 2026: $1.25 Oct 26
Based on 258 price records from Canadian flyers since Oct 2025.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Metro $1.25 $0.25/100 ml Energy Drink 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Blue Sky Supermarket $1.49 Red Rain Energy Drink Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Mayrand $1.59 Energy Drinks Sep 30 – Oct 6, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $1.99 $0.80/100 ml Red Bull 250 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Rexall Drug Store $2.29 Monster Energy Drink Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Food Basics $2.49 Monster Energy Drink Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Super C $3.00 Monster Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $4.00 $0.80/100 ml Monster Energy Drink 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Food Basics $26.99 Red Bull Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Meubles RD $249.99
$399.99
ROCKSTAR Sep 28 – Oct 4, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 7 Alberta 3 British Columbia 3 Manitoba 3 Saskatchewan 3 Yukon 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada