Instant Noodles Deals in Canada

Last updated: October 4, 2026
Currently from $0.69
Below avg price Across 14 stores this week  ·  90-day avg: $6.75

We found 17 flyer offers for Instant Noodles across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Ethnic Supermarket $0.69 -90% Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026
Country Grocer $0.77 -89% Instant Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026
Safeway $0.79 -88% Mr. Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026
Blue Sky Supermarket $0.99 -85% S&W Prepared Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026
Kim Phat $0.99 -85% Instant Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $1.99 -71% Cup of Noodles 90 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Bestco Food Mart $1.99 -71% Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026
Centra Food Market $2.00 -70% Noodles 500 g Oct 1 – Oct 31, 2026
Real Canadian Superstore $2.97 -56% KD Oct 1 – Oct 7, 2026
Al Premium Food Mart $2.99 -56% Wai Wai Instant Noodles Oct 1 – Oct 11, 2026
No Frills $4.49 -33% Instant Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026
Marché Shengtai $4.99 -26% Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026
Alnejmah $7.99 +18% Ariya 950 g Oct 1 – Oct 8, 2026
Hart $18.00 +167% Startirt Sep 30 – Oct 13, 2026

Price History

90-day avg
$6.75
All-time low
$0.25
30-day avg
$10.44
$1.00 $0.25 Apr 2026: $1.00 Apr 26 May 2026: $0.69 Jun 2026: $0.49 Jul 2026: $0.25 Jul 26 Aug 2026: $0.37 Sep 2026: $0.47 Oct 2026: $0.69 Oct 26
Based on 362 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Ethnic Supermarket $0.69 Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Country Grocer $0.77 Instant Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Safeway $0.79 Mr. Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Kim Phat $0.99 Instant Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Blue Sky Supermarket $0.99 S&W Prepared Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Country Grocer $1.89 Instant Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Bestco Food Mart $1.99 Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $1.99 $2.21/100 g Cup of Noodles 90 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Centra Food Market $2.00 $0.40/100 g Noodles 500 g Oct 1 – Oct 31, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $2.97 KD Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Al Premium Food Mart $2.99 Wai Wai Instant Noodles Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Al Premium Food Mart $3.99 Nongshim Noodles Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
No Frills $4.49 Instant Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $4.75 Noodles Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marché Shengtai $4.99 Noodles Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Alnejmah $7.99 $0.84/100 g Ariya 950 g Oct 1 – Oct 8, 2026 View flyer
Hart $18.00 Startirt Sep 30 – Oct 13, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 13 British Columbia 7 Alberta 5 Manitoba 4 Saskatchewan 4 New Brunswick 3 Newfoundland and Labrador 2 Nova Scotia 2 Prince Edward Island 2 Quebec 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada