Seafood Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $2.99
Below avg price Across 8 stores this week  ·  90-day avg: $10.36

We found 10 flyer offers for Seafood across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
No Frills $2.99 -71% seafood 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $3.89 -62% NATIONAL SEAFOOD Oct 1 – Oct 7, 2026
Arz Fine Foods $9.99 -4% Red Lobster Shrimp Oct 2 – Oct 8, 2026
Dominion $12.00 +16% Gold Seal Seafood 170 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $18.99 +83% Seafood Oct 1 – Oct 7, 2026
Valu Mart $19.00 +83% seafood Oct 1 – Oct 7, 2026
Longo’s $19.99 +93% Seacore Seafood Oct 1 – Oct 11, 2026
Wholesale Club $56.99 +450% WILD CAUGHT 4 kg Oct 1 – Oct 21, 2026

Price History

90-day avg
$10.36
All-time low
$1.00
30-day avg
$11.34
$2.99 $1.00 Apr 2026: $2.48 Apr 26 May 2026: $1.00 Jun 2026: $2.98 Jul 2026: $2.00 Jul 26 Aug 2026: $2.49 Sep 2026: $1.49 Oct 2026: $2.99 Oct 26
Based on 174 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
No Frills $2.99 $0.75/100 g seafood 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.89 NATIONAL SEAFOOD Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $9.99 Seafood Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Arz Fine Foods $9.99 Red Lobster Shrimp Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Dominion $12.00 $7.06/100 g Gold Seal Seafood 170 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $18.99 Seafood Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $18.99 Seafood Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Valu Mart $19.00 seafood Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $19.99 Seacore Seafood Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Wholesale Club $56.99 $1.42/100 g WILD CAUGHT 4 kg Oct 1 – Oct 21, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 9 Alberta 6 British Columbia 6 Manitoba 6 Saskatchewan 6 Newfoundland and Labrador 5 New Brunswick 4 Nova Scotia 4 Prince Edward Island 3

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada