Chocolate Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $1.89
Below avg price Across 5 stores this week  ·  90-day avg: $7.49

We found 8 flyer offers for Chocolate across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Super C $1.89 -75% CHOCOLAT Oct 1 – Oct 7, 2026
Calgary Co-op $2.88 -62% Toblerone 100 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Marche Bonichoix $2.99 -60% Hershey's Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $4.29 -43% Dove Chocolate Promises 200g 200g Nov 6 – Dec 31, 2028
Rexall Drug Store $50.00 +568% M&M's Sep 18 – Nov 1, 2026

Price History

90-day avg
$7.49
All-time low
$0.99
30-day avg
$14.44
$14.97 $0.99 Apr 2026: $14.97 Apr 26 May 2026: $2.50 Jun 2026: $0.99 Jul 2026: $2.00 Jul 26 Aug 2026: $1.00 Sep 2026: $2.99 Oct 2026: $1.89 Oct 26
Based on 71 price records from Canadian flyers since Nov 2024.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Super C $1.89 CHOCOLAT Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Calgary Co-op $2.88 $2.88/100 g Toblerone 100 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Bonichoix $2.99 Hershey's Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $4.29
$4.99
$2.15/100 g Dove Chocolate Promises 200g 200g Nov 6 – Dec 31, 2028 View flyer
Marche Bonichoix $5.49 Lindt Chocolate Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $5.99
$6.50
$2.00/100 g Lindt Swiss Chocolate Bar 300g 300g Nov 6 – Dec 31, 2028 View flyer
Rexall Drug Store $50.00 M&M's Sep 18 – Nov 1, 2026 View flyer
Rexall Drug Store $90.00 $8.41/100 g Cadbury 1.07 kg Sep 18 – Nov 1, 2026 View flyer
Browse by province:
Alberta 5 British Columbia 4 Manitoba 4 New Brunswick 4 Ontario 4 Saskatchewan 4 Newfoundland and Labrador 2 Northwest Territories 2 Nova Scotia 2 Prince Edward Island 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada