Green Beans Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $0.99
Below avg price Across 14 stores this week  ·  90-day avg: $4.20

We found 18 flyer offers for Green Beans across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Super C $0.99 -76% Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $1.00 -76% Green Beans Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $1.29 -69% Fresh Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Alnejmah $1.49 -65% Green Beans per lb Oct 1 – Oct 8, 2026
Walmart $1.87 -55% Flavorite Fresh Green Beans 12 oz Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $1.97 -53% Green Beans 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Marché Shengtai $1.98 -53% Green Beans per lb Oct 2 – Oct 8, 2026
Safeway $1.99 -53% Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $1.99 -53% Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Centra Food Market $1.99 -53% Green Beans 250 g Oct 2 – Oct 8, 2026
Longo’s $2.00 -52% Pronto Eats Green Beans Oct 1 – Oct 11, 2026
Al Premium Food Mart $2.99 -29% Green Beans Sep 1 – Oct 2, 2026
Loblaws $2.99 -29% Green Beans 500 g Sep 17 – Oct 7, 2026
Bidgood's Supermarket $2.99 -29% Green Beans Oct 1 – Oct 31, 2026

Price History

90-day avg
$4.20
All-time low
$0.98
30-day avg
$2.85
$1.99 $0.98 Feb 2026: $1.99 Feb 26 Apr 2026: $1.49 May 2026: $0.99 Jun 2026: $1.29 Jun 26 Jul 2026: $0.99 Aug 2026: $0.98 Sep 2026: $1.00 Sep 26 Oct 2026: $0.99 Oct 26
Based on 217 price records from Canadian flyers since Feb 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Super C $0.99 $0.99/lb Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $1.00 Green Beans Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $1.29 $1.29/lb Fresh Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Alnejmah $1.49 $1.49/lb Green Beans per lb Oct 1 – Oct 8, 2026 View flyer
Walmart $1.87
$2.44
$0.55/100 g Flavorite Fresh Green Beans 12 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $1.97 $1.97/lb Green Beans 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marché Shengtai $1.98 $1.98/lb Green Beans per lb Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Centra Food Market $1.99 $0.80/100 g Green Beans 250 g Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Sobeys $1.99 $1.99/lb Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $1.99 $1.99/lb Green Beans per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $1.99
$2.99
$0.40/100 g Green Beans 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $2.00
$19.08
Pronto Eats Green Beans Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Sobeys $2.49 $2.49/lb Fresh Green Beans 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.49 $0.83/100 g Green Beans 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Bidgood's Supermarket $2.99 Green Beans Oct 1 – Oct 31, 2026 View flyer
Loblaws $2.99 $0.60/100 g Green Beans 500 g Sep 17 – Oct 7, 2026 View flyer
Al Premium Food Mart $2.99 Green Beans Sep 1 – Oct 2, 2026 View flyer
No Frills $7.00 Green Beans Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 14 Alberta 10 British Columbia 10 Newfoundland and Labrador 8 Manitoba 7 Saskatchewan 7 New Brunswick 6 Nova Scotia 6 Prince Edward Island 6

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada