Salsa Deals in Canada

Last updated: October 4, 2026
Currently from $2.49
Below avg price Across 7 stores this week  ·  90-day avg: $4.43

We found 7 flyer offers for Salsa across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Foodland $2.49 -44% Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Maxi $2.99 -33% Salsa 300 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $2.99 -33% PC Salsa Oct 1 – Oct 7, 2026
Fortinos $3.49 -21% PC Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $3.49 -21% Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $3.50 -21% Ranchera Oct 1 – Oct 7, 2026
Real Canadian Superstore $4.00 -10% Salsa Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$4.43
All-time low
$0.99
30-day avg
$4.12
$3.50 $0.99 Mar 2026: $2.99 Mar 26 Apr 2026: $3.50 May 2026: $1.00 Jun 2026: $0.99 Jun 26 Jul 2026: $1.25 Aug 2026: $1.88 Sep 2026: $1.29 Sep 26 Oct 2026: $2.49 Oct 26
Based on 160 price records from Canadian flyers since Mar 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Foodland $2.49 $0.50/100 ml Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $2.99 PC Salsa Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Maxi $2.99 $1.00/100 ml Salsa 300 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.49 $0.70/100 ml Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $3.49 $0.70/100 ml PC Salsa 500 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.50 Ranchera Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $4.00 Salsa Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 6 Alberta 4 British Columbia 4 Manitoba 3 New Brunswick 3 Newfoundland and Labrador 3 Nova Scotia 3 Prince Edward Island 3 Saskatchewan 3

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada