Margarine Deals in Canada

Last updated: October 4, 2026
Currently from $1.89
Below avg price Across 7 stores this week  ·  90-day avg: $8.75

We found 9 flyer offers for Margarine across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
No Frills $1.89 -78% I Can't Believe It's Not Butter 425 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $2.00 -77% Margarine Oct 1 – Oct 7, 2026
Country Grocer $3.97 -55% Margarine Oct 2 – Oct 8, 2026
Dominion $4.00 -54% Margarine Oct 1 – Oct 7, 2026
FreshCo $5.99 -32% Margiold 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $5.99 -32% Margiold Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $6.00 -31% Parkay Margarine 1.36 kg Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$8.75
All-time low
$0.99
30-day avg
$18.87
$2.97 $0.99 Apr 2026: $1.99 Apr 26 May 2026: $1.99 Jun 2026: $2.97 Jul 2026: $0.99 Jul 26 Aug 2026: $1.00 Sep 2026: $1.29 Oct 2026: $1.89 Oct 26
Based on 161 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
No Frills $1.89 $0.44/100 g I Can't Believe It's Not Butter 425 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.00 Margarine Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Country Grocer $3.97 Margarine Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Dominion $4.00 Margarine Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $5.99
$6.99
Margiold Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $5.99 $3.00/100 g Margiold 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $5.99 $3.00/100 g Margarine 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $6.00 $0.44/100 g Parkay Margarine 1.36 kg Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $6.99 Becel Margarine Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
British Columbia 8 Alberta 7 Ontario 7 Manitoba 5 Newfoundland and Labrador 5 Saskatchewan 5 New Brunswick 4 Nova Scotia 4 Prince Edward Island 4 Northwest Territories 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada