Sausages Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $5.49
Below avg price Across 6 stores this week  ·  90-day avg: $7.96

We found 6 flyer offers for Sausages across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Goodness Me $5.49 -31% VG Sausages 454 g Sep 30 – Oct 6, 2026
Country Grocer $5.99 -25% Classic Sausages Oct 2 – Oct 8, 2026
No Frills $6.49 -18% Honey Garlic Sausages 340 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $8.00 +1% Johnsonville Sausages Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $8.00 +1% Schneider's Sausages 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Marche Bonichoix $15.00 +89% Original Sausages Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$7.96
All-time low
$2.00
30-day avg
$9.17
$5.99 $2.00 Apr 2026: $2.48 Apr 26 May 2026: $2.99 Jun 2026: $2.00 Jul 2026: $2.00 Jul 26 Aug 2026: $2.77 Sep 2026: $3.49 Oct 2026: $5.99 Oct 26
Based on 241 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Goodness Me $5.49 $1.21/100 g VG Sausages 454 g Sep 30 – Oct 6, 2026 View flyer
Country Grocer $5.99 Classic Sausages Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
No Frills $6.49 $1.91/100 g Honey Garlic Sausages 340 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $8.00
$10.00
$2.00/100 g Schneider's Sausages 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $8.00 Johnsonville Sausages Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Bonichoix $15.00 Original Sausages Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
British Columbia 3 Newfoundland and Labrador 3 Ontario 3 Alberta 2 Manitoba 2 New Brunswick 2 Nova Scotia 2 Prince Edward Island 2 Saskatchewan 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada