Almond Milk Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $2.39
Below avg price Across 6 stores this week  ·  90-day avg: $7.77

We found 9 flyer offers for Almond Milk across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Co-op $2.39 -69% Blue Diamond Almond Milk 1L 1L Nov 9 – Dec 31, 2028
Metro $2.79 -64% Silk Almond Milk 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $2.99 -62% Silk Almond Milk 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
IGA Extra $3.49 -55% Almond Milk 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026
BMR $3.75 -52% HealthNut Almond Milk 1L 1L Feb 6 – Dec 31, 2026
Sobeys $3.99 -49% Almond Milk Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$7.77
All-time low
$1.49
30-day avg
$14.42
$3.99 $1.49 Feb 2026: $3.75 Feb 26 Mar 2026: $3.99 May 2026: $2.00 Jun 2026: $1.99 Jun 26 Jul 2026: $1.99 Aug 2026: $2.00 Sep 2026: $1.49 Sep 26 Oct 2026: $2.79 Oct 26
Based on 221 price records from Canadian flyers since Nov 2023.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Co-op $2.39
$2.89
$0.24/100 ml Blue Diamond Almond Milk 1L 1L Nov 9 – Dec 31, 2028 View flyer
Metro $2.79 $0.28/100 ml Silk Almond Milk 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $2.99 $0.16/100 ml Silk Almond Milk 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $3.49 $0.35/100 ml Almond Milk 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
BMR $3.75
$4.25
$0.38/100 ml HealthNut Almond Milk 1L 1L Feb 6 – Dec 31, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 Almond Milk Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 Oat Almond Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 $0.21/100 ml Silk Almond Milk 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $4.99 Almond Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 8 Alberta 6 British Columbia 6 Manitoba 6 New Brunswick 6 Saskatchewan 6 Nova Scotia 5 Newfoundland and Labrador 4 Prince Edward Island 4 Quebec 3

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada