Greek Yogurt Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $1.25
Below avg price Across 14 stores this week  ·  90-day avg: $9.06

We found 18 flyer offers for Greek Yogurt across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Co-op $1.25 -86% Chobani Greek Yogurt 5.3oz 5.3oz May 16 – Dec 31, 2028
BMR $1.50 -83% Chobani Greek Yogurt Strawberry Banana 5.3oz 5.3oz Jan 9 – Dec 31, 2026
Loblaws $2.88 -68% Danone Oikos 650 g Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $4.00 -56% Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026
IGA Extra $4.49 -50% Dikos Oct 1 – Oct 7, 2026
Country Grocer $4.97 -45% Greek Yogurt Oct 2 – Oct 8, 2026
Fortinos $4.99 -45% PC Greek Yogurt 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Goodness Me $5.00 -45% OIKOS Pro Yogurt 650 g Sep 30 – Oct 6, 2026
Longo’s $5.99 -34% Liberte Greek Yogourt Oct 1 – Oct 11, 2026
Marche Tradition $6.49 -28% Yogourt Grec Nature Oct 1 – Oct 7, 2026
Food Basics $6.99 -23% Liberte Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $9.99 +10% Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026
Real Canadian Superstore $11.75 +30% Oikos Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026
Arz Fine Foods $12.99 +43% Chobani Yogurt Oct 2 – Oct 8, 2026

Price History

90-day avg
$9.06
All-time low
$0.77
30-day avg
$5.09
$2.88 $0.77 Jan 2026: $1.50 Jan 26 Apr 2026: $1.50 May 2026: $0.88 Jun 2026: $1.19 Jun 26 Jul 2026: $0.77 Aug 2026: $1.00 Sep 2026: $1.00 Sep 26 Oct 2026: $2.88 Oct 26
Based on 415 price records from Canadian flyers since May 2024.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Co-op $1.25
$1.50
$0.83/100 g Chobani Greek Yogurt 5.3oz 5.3oz May 16 – Dec 31, 2028 View flyer
BMR $1.50
$1.80
$1.00/100 g Chobani Greek Yogurt Strawberry Banana 5.3oz 5.3oz Jan 9 – Dec 31, 2026 View flyer
Loblaws $2.88 $0.44/100 g Danone Oikos 650 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.99
$4.49
$0.80/100 g Dannon Greek Yogurt 500g 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $4.00 Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $4.49 Dikos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Country Grocer $4.97 Greek Yogurt Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Fortinos $4.99 $1.00/100 g PC Greek Yogurt 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Goodness Me $5.00 $0.77/100 g OIKOS Pro Yogurt 650 g Sep 30 – Oct 6, 2026 View flyer
Longo’s $5.99 Liberte Greek Yogourt Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
No Frills $6.00 Activia Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Tradition $6.49 Yogourt Grec Nature Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marche Tradition $6.49 Yogourt Grec Nature Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Food Basics $6.99 Liberte Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $9.99 Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $10.49 $1.61/100 g OIKOS 650 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $11.75 Oikos Greek Yogurt Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Arz Fine Foods $12.99 Chobani Yogurt Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 13 British Columbia 8 New Brunswick 8 Alberta 7 Manitoba 6 Nova Scotia 6 Saskatchewan 6 Newfoundland and Labrador 5 Prince Edward Island 5 Quebec 3 Northwest Territories 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada