Juice Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $1.00
Below avg price Across 12 stores this week  ·  90-day avg: $6.56

We found 17 flyer offers for Juice across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Safeway $1.00 -85% Minute Maid 355 ml Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $1.49 -77% Pineapple Juice 1 Litre Dec 2 – Dec 31, 2026
Super C $2.19 -67% Simply Oct 1 – Oct 7, 2026
IGA Extra $2.29 -65% Juice 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026
DiPietro's $2.99 -54% Ocean Spray Juice Sep 26 – Oct 2, 2026
Country Grocer $2.99 -54% 100% Juice Oct 2 – Oct 8, 2026
Valu Mart $3.50 -47% Ocean Spray Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Marche Tradition $3.99 -39% Welch's Oct 1 – Oct 7, 2026
Al Premium Food Mart $3.99 -39% Old Orchard Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 11, 2026
Sobeys $3.99 -39% V8 Juice 1.36 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Canadian Tire $7.99 +22% GREAT VALUE 750 ml Oct 1 – Oct 8, 2026
Metro $16.69 +154% Simply Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$6.56
All-time low
$0.97
30-day avg
$4.26
$2.49 $0.97 Jan 2026: $2.49 Jan 26 Mar 2026: $1.99 Apr 2026: $1.99 May 2026: $0.97 May 26 Jun 2026: $1.00 Jul 2026: $1.25 Aug 2026: $1.29 Aug 26 Sep 2026: $1.49 Oct 2026: $1.00 Oct 26
Based on 360 price records from Canadian flyers since Dec 2021.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Safeway $1.00
$1.99
$0.28/100 ml Minute Maid 355 ml Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $1.49 Pineapple Juice 1 Litre Dec 2 – Dec 31, 2026 View flyer
Super C $2.19 Simply Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $2.29 $0.23/100 ml Juice 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Country Grocer $2.99 100% Juice Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
DiPietro's $2.99 Ocean Spray Juice Sep 26 – Oct 2, 2026 View flyer
Safeway $2.99 Juice Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Valu Mart $3.50 $0.19/100 ml Ocean Spray Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $3.89 Oasis Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 $0.29/100 ml V8 Juice 1.36 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Al Premium Food Mart $3.99 $0.21/100 ml Old Orchard Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Marche Tradition $3.99 Welch's Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
IGA Extra $3.99
$4.49
V8 Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $4.50
$5.00
$0.25/100 g Ocean Spray Cranberry Juice 64oz 64oz May 12 – Dec 31, 2028 View flyer
Safeway $4.99 Juice Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Canadian Tire $7.99
$9.99
$1.07/100 ml GREAT VALUE 750 ml Oct 1 – Oct 8, 2026 View flyer
Metro $16.69 Simply Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 10 Alberta 7 British Columbia 7 New Brunswick 7 Saskatchewan 7 Manitoba 6 Quebec 6 Nova Scotia 4 Prince Edward Island 4 Newfoundland and Labrador 3 Northwest Territories 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada