Orange Juice Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $1.29
Below avg price Across 13 stores this week  ·  90-day avg: $4.31

We found 21 flyer offers for Orange Juice across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Kim Phat $1.29 -70% Jus d'Orange 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $2.99 -31% PC Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Country Grocer $2.99 -31% Orange Juice Oct 2 – Oct 8, 2026
Real Canadian Superstore $3.00 -30% Oasis 100% Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $3.29 -24% Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $3.49 -19% Oasis Orange Juice 1L 1L Nov 10 – Dec 31, 2028
Chalo FreshCo $3.99 -8% Organic Orange Juice 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Foodland $3.99 -8% Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Coleman's $4.49 +4% Simply Orange Juice 1.75 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $4.99 +16% Tropicana 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Meubles RD $4.99 +16% Tropicana Pure Premium Orange Juice 1.75L 1.75 L Sep 28 – Oct 4, 2026
FreshCo $5.44 +26% Tropicana Pure Premium Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026
Roulston's Pharmacy $7.99 +85% Sunrise Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$4.31
All-time low
$1.00
30-day avg
$4.43
$2.00 $1.00 Apr 2026: $2.00 Apr 26 May 2026: $1.99 Jun 2026: $1.50 Jul 2026: $1.77 Jul 26 Aug 2026: $1.00 Sep 2026: $1.59 Oct 2026: $1.29 Oct 26
Based on 353 price records from Canadian flyers since Nov 2020.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Kim Phat $1.29 $0.13/100 ml Jus d'Orange 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Country Grocer $2.99 Orange Juice Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Loblaws $2.99 $0.16/100 ml PC Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $3.00
$3.49
$0.16/100 ml Oasis 100% Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $3.29 $0.17/100 ml Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.49
$4.00
$0.35/100 ml Oasis Orange Juice 1L 1L Nov 10 – Dec 31, 2028 View flyer
Co-op $3.49
$3.99
$0.35/100 ml Tropicana Orange Juice No Pulp 1L Nov 9 – Dec 31, 2028 View flyer
Co-op $3.99
$4.50
$0.40/100 ml Tropicana Pure Premium Orange Juice 1L 1L Nov 6 – Dec 31, 2028 View flyer
Loblaws $3.99 $0.21/100 ml Tropicana Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.99 $0.21/100 ml Tropicana Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Foodland $3.99 $0.21/100 ml Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $3.99 $0.40/100 ml Organic Orange Juice 1 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $4.00 Tropicana Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $4.29
$4.79
Tropicana Pure Premium Orange Juice, 52 fl oz 52 fl oz Nov 12 – Dec 31, 2028 View flyer
Coleman's $4.49 $0.26/100 ml Simply Orange Juice 1.75 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Meubles RD $4.99
$5.99
$0.29/100 ml Tropicana Pure Premium Orange Juice 1.75L 1.75 L Sep 28 – Oct 4, 2026 View flyer
Safeway $4.99 $0.26/100 ml Tropicana 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $5.44 $0.29/100 ml Tropicana Pure Premium Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $5.49
$5.99
$0.27/100 ml Tropicana Pure Premium Orange Juice 2L 2L May 18 – Dec 31, 2028 View flyer
Dominion $6.99 $0.37/100 ml Tropicana Orange Juice 1.89 L Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Roulston's Pharmacy $7.99 Sunrise Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
British Columbia 13 Ontario 13 Alberta 12 Newfoundland and Labrador 10 Manitoba 8 Saskatchewan 8 New Brunswick 6 Nova Scotia 6 Prince Edward Island 6 Northwest Territories 5

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada