Salami Deals in Canada

Last updated: October 2, 2026
Currently from $2.99
Below avg price Across 11 stores this week  ·  90-day avg: $7.37

We found 16 flyer offers for Salami across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Marché Adonis $2.99 -59% Salami Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $3.49 -53% Mastro Salami 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Fortinos $4.99 -32% Salami 100 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Real Canadian Superstore $5.00 -32% Salami Oct 1 – Oct 7, 2026
Mayrand $5.99 -19% Salami Sep 30 – Oct 6, 2026
Metro $6.49 -12% Salami Oct 1 – Oct 7, 2026
Buy-Low Foods $6.97 -5% Mastro Salami 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Longo’s $6.99 -5% Villani Salami 100 g Oct 1 – Oct 11, 2026
Valu Mart $7.00 -5% Salami Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $12.99 +76% Kirkland Signature Salami Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $14.00 +90% Salami Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$7.37
All-time low
$1.97
30-day avg
$6.79
$2.99 $1.97 Apr 2026: $1.97 Apr 26 May 2026: $2.49 Jun 2026: $1.97 Jul 2026: $2.99 Jul 26 Aug 2026: $1.99 Sep 2026: $2.79 Oct 2026: $2.99 Oct 26
Based on 179 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Marché Adonis $2.99 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.49 $2.33/100 g Mastro Salami 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.99 Mastro Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $4.99 $4.99/100 g Salami 100 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $5.00 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $5.49 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Mayrand $5.99 Salami Sep 30 – Oct 6, 2026 View flyer
Loblaws $5.99 $3.00/100 g Mastro Salami 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Metro $6.49 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $6.97 $3.49/100 g Mastro Salami 200 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $6.99 $6.99/100 g Villani Salami 100 g Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Valu Mart $7.00 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $7.50 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $12.99 Kirkland Signature Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $14.00 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $16.00 Salami Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 11 Alberta 7 British Columbia 7 Saskatchewan 4 Manitoba 3 Newfoundland and Labrador 3 Quebec 2 Yukon 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada