Frozen Vegetables Deals in Canada

Last updated: October 4, 2026
Currently from $0.96
Below avg price Across 13 stores this week  ·  90-day avg: $15.37

We found 22 flyer offers for Frozen Vegetables across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Walmart $0.96 -94% Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $0.99 -94% PC Blue Menu Frozen Vegetables 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $1.00 -93% Green Giant 450 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Centra Food Market $1.50 -90% Frozen Vegetables 500 g Oct 2 – Oct 8, 2026
Marche Tradition $1.77 -88% Vegetable Medley 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $1.88 -88% Compliments Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026
FreshCo $1.99 -87% Green Giant Veggies 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $2.00 -87% Frozen Vegetables 900 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Discovery Foods $2.00 -87% Simply Steam Vegetables Oct 4 – Oct 10, 2026
Buy-Low Foods $3.27 -79% Western Family Frozen Vegetables 900 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Foodland $3.49 -77% Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026
Dominion $4.95 -68% Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $4.99 -68% Birds Eye Steamfresh Vegetables 350g Nov 9 – Dec 31, 2028

Price History

90-day avg
$15.37
All-time low
$0.96
30-day avg
$3.11
$4.99 $0.96 Mar 2026: $4.99 Mar 26 Apr 2026: $1.99 May 2026: $1.00 Jun 2026: $0.99 Jun 26 Jul 2026: $1.00 Aug 2026: $1.00 Sep 2026: $1.00 Sep 26 Oct 2026: $0.96 Oct 26
Based on 443 price records from Canadian flyers since Nov 2023.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Walmart $0.96 Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $0.99 $0.99/lb PC Blue Menu Frozen Vegetables 1 lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $1.00 $0.22/100 g Green Giant 450 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Centra Food Market $1.50 $0.30/100 g Frozen Vegetables 500 g Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Marche Tradition $1.77
$3.00
$0.35/100 g Vegetable Medley 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $1.88 Compliments Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $1.99 $0.40/100 g Green Giant Frozen Vegetables 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $1.99
$2.49
$0.33/100 g Frozen Vegetables 600 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $1.99
$2.49
PC Blue Menu Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $1.99 $0.50/100 g Green Giant Veggies 400 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Discovery Foods $2.00 Simply Steam Vegetables Oct 4 – Oct 10, 2026 View flyer
No Frills $2.00 $0.22/100 g Frozen Vegetables 900 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.00 $0.44/100 g Frozen Vegetables 16 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $2.99 $0.40/100 g PC® Blue Menu Frozen Vegetables 750 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 $0.50/100 g Frozen Vegetables 600 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $2.99 Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $2.99 $0.60/100 g Green Giant Frozen Vegetables 500 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.00 $0.66/100 g Frozen Vegetables 16 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $3.27 $0.36/100 g Western Family Frozen Vegetables 900 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Foodland $3.49 Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $4.95 Frozen Vegetables Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $4.99
$5.99
$1.43/100 g Birds Eye Steamfresh Vegetables 350g Nov 9 – Dec 31, 2028 View flyer
Browse by province:
British Columbia 18 Ontario 18 Alberta 17 Saskatchewan 14 Manitoba 13 Newfoundland and Labrador 11 New Brunswick 10 Nova Scotia 10 Prince Edward Island 10 Northwest Territories 3 Quebec 2 Yukon 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada