Raspberries Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $1.99
Below avg price Across 14 stores this week  ·  90-day avg: $4.00

We found 22 flyer offers for Raspberries across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Metro $1.99 -50% Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026
Coleman's $2.00 -50% Red Ripe Raspberries 4 oz Oct 1 – Oct 7, 2026
Longo’s $2.49 -38% Fresh Raspberry 6 oz Oct 1 – Oct 11, 2026
Bidgood's Supermarket $2.99 -25% Red Fine Raspberries Oct 1 – Oct 31, 2026
Sobeys $2.99 -25% Raspberries 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $2.99 -25% Raspberries 125 g Oct 1 – Oct 7, 2026
DiPietro's $2.99 -25% Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026
Marché Adonis $2.99 -25% Raspberries 125 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Food Basics $2.99 -25% Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026
IGA Extra $3.49 -13% Framboises 230 g Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $3.99 -0% Raspberries 6 oz Oct 1 – Oct 7, 2026
Your Independent Grocer $4.00 0% raspberries 250 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Urban Fare $7.99 +100% Raspberries per lb Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $9.88 +147% Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$4.00
All-time low
$1.28
30-day avg
$3.78
$1.99 $1.28 Apr 2026: $1.98 Apr 26 May 2026: $1.70 Jun 2026: $1.79 Jul 2026: $1.70 Jul 26 Aug 2026: $1.88 Sep 2026: $1.28 Oct 2026: $1.99 Oct 26
Based on 288 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Metro $1.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Coleman's $2.00 $1.76/100 g Red Ripe Raspberries 4 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Coleman's $2.00 Red Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Longo’s $2.49 $1.46/100 g Fresh Raspberry 6 oz Oct 1 – Oct 11, 2026 View flyer
Food Basics $2.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Marché Adonis $2.99 $2.39/100 g Raspberries 125 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
DiPietro's $2.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
DiPietro's $2.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $2.99 $2.39/100 g Raspberries 125 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.99 $1.99/100 g Raspberries 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Bidgood's Supermarket $2.99 Red Fine Raspberries Oct 1 – Oct 31, 2026 View flyer
IGA Extra $3.49 $1.52/100 g Framboises 230 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 $3.19/100 g Raspberries 125 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 $2.35/100 g Raspberries 6 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 $2.35/100 g Raspberries 170 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $3.99 $2.35/100 g Raspberries 6 oz Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Your Independent Grocer $4.00 $1.60/100 g raspberries 250 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Urban Fare $7.99 $7.99/lb Raspberries per lb Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $9.88 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $9.88 Raspberries Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 16 Alberta 11 British Columbia 11 Newfoundland and Labrador 11 Saskatchewan 10 Manitoba 9 New Brunswick 9 Nova Scotia 8 Prince Edward Island 8 Quebec 2

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada