We found 50 flyer offers for Soft Drink across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.
Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.
| Store | This week | vs 90d avg | Product / Size | On sale |
|---|---|---|---|---|
Staples
|
$0.75 | -87% | Pepsi 300ml Can 300ml | Oct 28 – Dec 31, 2026 |
Dominion
|
$1.00 | -82% | Coca Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Kim Phat
|
$1.00 | -82% | Fanta 1 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Co-op
|
$1.00 | -82% | Coca Cola 1.25L 1.25L | May 13 – Dec 31, 2028 |
Maxi
|
$1.00 | -82% | Soda | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Tone Tai Supermarket
|
$1.50 | -74% | Vita Drink Series | Sep 25 – Oct 1, 2026 |
Hart
|
$1.50 | -74% | DRINKO | Sep 30 – Oct 13, 2026 |
Your Independent Grocer
|
$1.67 | -71% | Coca-Cola 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Total Pet
|
$1.79 | -69% | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 31, 2026 |
Loblaws
|
$1.88 | -67% | Coca-Cola 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
No Frills
|
$1.88 | -67% | Pepsi 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
FreshCo
|
$1.99 | -65% | Pepsi | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Marche Tradition
|
$1.99 | -65% | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Sobeys
|
$1.99 | -65% | Pepsi 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Wholesale Club
|
$2.00 | -65% | Pepsi 355 ml | Oct 1 – Oct 21, 2026 |
Coleman's
|
$2.00 | -65% | Pepsi 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Super C
|
$2.00 | -65% | Pepsi Soft Drink 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bidgood's Supermarket
|
$2.49 | -56% | Pepsi 12 pk | Oct 1 – Oct 31, 2026 |
Chalo FreshCo
|
$2.50 | -56% | Coca-Cola 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Walmart
|
$2.50 | -56% | Coca-Cola 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Roulston's Pharmacy
|
$2.77 | -51% | Coca-Cola 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
IGA Extra
|
$2.79 | -51% | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Bianca Amor’s Liquidation Supercentre
|
$2.99 | -47% | Pepsi Cotton Candy | May 1 – Dec 31, 2026 |
Safeway
|
$2.99 | -47% | Sprite 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Buy-Low Foods
|
$3.47 | -39% | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
Metro
|
$7.99 | +40% | Coca-Cola 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 |
| Store | Price | Unit price | Product | Size | On sale | Flyer |
|---|---|---|---|---|---|---|
Staples
|
$0.75 $0.90 |
$0.25/100 ml | Pepsi 300ml Can | 300ml | Oct 28 – Dec 31, 2026 | View flyer |
Staples
|
$0.80 $1.00 |
$0.24/100 ml | Sprite Lemon-Lime Soda 330ml Can | 330ml | Oct 28 – Dec 31, 2026 | View flyer |
Maxi
|
$1.00 | Soda | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.00 $1.50 |
$0.08/100 ml | Coca Cola 1.25L | 1.25L | May 13 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Kim Phat
|
$1.00 | $0.10/100 ml | Fanta | 1 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Dominion
|
$1.00 | Coca Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Maxi
|
$1.00 | $0.28/100 ml | Pepsi | 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Co-op
|
$1.00 $1.25 |
$0.30/100 ml | Coca Cola Soft Drink 330ml | 330ml | Nov 11 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Co-op
|
$1.29 $1.49 |
$0.36/100 ml | Coca-Cola Classic 355ml | 355ml | Nov 9 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Hart
|
$1.50 | DRINKO | Sep 30 – Oct 13, 2026 | View flyer | ||
Tone Tai Supermarket
|
$1.50 | Vita Drink Series | Sep 25 – Oct 1, 2026 | View flyer | ||
Staples
|
$1.50 $1.70 |
$0.30/100 ml | Coca-Cola Classic 500ml Bottle | 500ml | Oct 28 – Dec 31, 2026 | View flyer |
Your Independent Grocer
|
$1.67 | $0.08/100 ml | Coca-Cola | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Total Pet
|
$1.79 | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer | ||
No Frills
|
$1.88 | $0.53/100 ml | Pepsi | 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Loblaws
|
$1.88 | $0.16/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marche Tradition
|
$1.99 | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
FreshCo
|
$1.99 | Pepsi | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$1.99 $2.49 |
$0.10/100 ml | Coca-Cola Classic 2L | 2L | May 16 – Dec 31, 2028 | View flyer |
Loblaws
|
$1.99 | $0.10/100 ml | Coca-Cola | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Loblaws
|
$1.99 | $0.10/100 ml | Coca-Cola | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$1.99 | $0.10/100 ml | Pepsi | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Super C
|
$2.00 $6.00 |
$0.10/100 ml | Pepsi Soft Drink | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Coleman's
|
$2.00 $3.00 |
$0.17/unit | Pepsi | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Wholesale Club
|
$2.00 $16.00 |
$0.56/100 ml | Pepsi | 355 ml | Oct 1 – Oct 21, 2026 | View flyer |
Sobeys
|
$2.29 $3.29 |
Pepsi | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$2.29 $3.29 |
Coca Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Bidgood's Supermarket
|
$2.49 | $0.21/unit | Pepsi | 12 pk | Oct 1 – Oct 31, 2026 | View flyer |
Walmart
|
$2.50 | $0.21/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$2.50 | $0.21/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Roulston's Pharmacy
|
$2.77 | $0.23/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Roulston's Pharmacy
|
$2.77 | $0.23/unit | Sprite | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
IGA Extra
|
$2.79 $3.99 |
Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.99 | $0.15/100 ml | Sprite | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Bianca Amor’s Liquidation Supercentre
|
$2.99 | Pepsi Cotton Candy | May 1 – Dec 31, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$2.99 | $0.15/100 ml | Diet Coke | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$2.99 | $0.15/100 ml | Dr Pepper | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$2.99 | $0.15/100 ml | Pepsi | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Chalo FreshCo
|
$2.99 | $0.15/100 ml | Sunkist | 2 L | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Marche Tradition
|
$2.99 | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$2.99 | Cove Soda | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$2.99 | $0.84/100 ml | Fanta | 355 ml | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Buy-Low Foods
|
$3.47 | Coca-Cola | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Coleman's
|
$3.49 | $0.29/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Safeway
|
$3.89 | COLOMBIA COLA | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Sobeys
|
$3.99 | Chilling Refreshment | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Safeway
|
$3.99 $5.49 |
$0.33/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Coleman's
|
$4.99 | Soda | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer | ||
Co-op
|
$6.00 | $0.50/unit | Coca-Cola Classic | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |
Metro
|
$7.99 | $0.67/unit | Coca-Cola | 12 pk | Oct 1 – Oct 7, 2026 | View flyer |