Tortilla Chips Deals in Canada

Last updated: October 3, 2026
Currently from $2.00
Below avg price Across 19 stores this week  ·  90-day avg: $4.50

We found 35 flyer offers for Tortilla Chips across Canadian stores this week. Prices are sourced directly from store flyers and updated weekly.

Flyer data is category-level. Product names, sizes and package details may vary by store.

Current Prices by Store

Store This week vs 90d avg Product / Size On sale
Dominion $2.00 -56% Tostitos Oct 1 – Oct 7, 2026
Real Canadian Superstore $2.50 -45% Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Sobeys $2.50 -45% Cabo Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Country Grocer $2.75 -39% Ariba Tortilla Chips Oct 2 – Oct 8, 2026
Coleman's $2.77 -39% Old Dutch Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Walmart $2.96 -34% Takis Oct 1 – Oct 7, 2026
No Frills $2.98 -34% Tostitos Oct 1 – Oct 7, 2026
Chalo FreshCo $2.99 -34% Doritos 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Foodland $2.99 -34% Tortilla Chips 227 g Oct 1 – Oct 7, 2026
FreshCo $2.99 -34% Mission Tortilla Chips 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026
Loblaws $3.49 -23% Tortilla Chips Sep 17 – Oct 7, 2026
Fortinos $3.49 -23% PC Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Co-op $3.49 -23% Tostitos Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Buy-Low Foods $3.97 -12% Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026
Food Basics $4.99 +11% Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026
Safeway $4.99 +11% Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Metro $4.99 +11% Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026
Jean Coutu Pharmacy $6.99 +55% Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026
Calgary Co-op $9.00 +100% Doritos or Doritos ROLD Oct 1 – Oct 7, 2026

Price History

90-day avg
$4.50
All-time low
$0.99
30-day avg
$3.63
$2.00 $0.99 Apr 2026: $2.00 Apr 26 May 2026: $1.25 Jun 2026: $1.00 Jul 2026: $0.99 Jul 26 Aug 2026: $0.99 Sep 2026: $1.00 Oct 2026: $2.00 Oct 26
Based on 646 price records from Canadian flyers since Apr 2026.
Store Price Unit price Product Size On sale Flyer
Dominion $2.00 Tostitos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $2.50 Cabo Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.50 Tostitos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $2.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $2.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Country Grocer $2.75 Ariba Tortilla Chips Oct 2 – Oct 8, 2026 View flyer
Coleman's $2.77 Old Dutch Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $2.96 Takis Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
No Frills $2.98 Tostitos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Foodland $2.99 $1.32/100 g Tortilla Chips 227 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $2.99 $1.00/100 g Doritos 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Chalo FreshCo $2.99 $1.99/100 g Doritos 150 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
FreshCo $2.99 $1.00/100 g Mission Tortilla Chips 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Walmart $3.44 Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.49 Tostitos Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $3.49 PC Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.49 $1.16/100 g Tostitos 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.49 Tortilla Chips Sep 17 – Oct 7, 2026 View flyer
Real Canadian Superstore $3.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $3.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $3.50 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $3.97 Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Buy-Low Foods $3.97 $1.59/100 g Tostitos Tortilla Chips 250 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Loblaws $3.99 PC Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Fortinos $3.99 $1.33/100 g PC Tortilla Chips 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $3.99 Apex Valley Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Sobeys $3.99 $1.33/100 g Doritos 300 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Co-op $4.50 Doritos Chips 270-280 g Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Metro $4.99 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Safeway $4.99 Tortilla Chips Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Food Basics $4.99 Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Dominion $6.00 La Tapatia Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Jean Coutu Pharmacy $6.99 Doritos Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Calgary Co-op $9.00 Doritos or Doritos ROLD Oct 1 – Oct 7, 2026 View flyer
Browse by province:
Ontario 23 Alberta 20 British Columbia 20 Newfoundland and Labrador 18 Saskatchewan 15 Manitoba 13 New Brunswick 11 Nova Scotia 10 Prince Edward Island 10 Northwest Territories 5 Quebec 4 Yukon 4

Related deal categories

← All deal categories

Footer section

Find brand or store
Popular brands:
Find brand or store in Canada